Pandemie v Evropě končí, jiné kontinenty začíná devastovat

Konečně jsme se dočkali toho, že koronavirová pandemie je na ústupu. Nebo to alespoň platí pro Evropu, kde nový typ onemocnění způsobil neplechu především v době jarních měsíců. I když však koronavirus Evropu opouští, nemůžeme jásat. Stále ještě nemáme nad nemocí vyhráno, jelikož stále na ni neexistuje lék a jelikož onemocnění se jen tak nevytratilo. Spíše to vypadá, že se pandemie nejdříve kolující v Evropě posouvá jinam. Aktuálně sužuje především ostatní kontinenty, kde hlásí rekordní množství nakažených.

V České republice přibývá pacientů už jenom po desítkách, nikoli po stovkách denně. Opatření zavedená z důvodu koronaviru se začínají uvolňovat a mohlo by se zdát, že se vracíme k normálnímu životu. Jenže je na druhou stranu pravda, že nemoc mezi námi stále ještě je. Nyní je to však velký problém především ostatních kontinentů, nikoli Evropy.

Amerika hlásí tisícovky nakažených denně

Pandemie v Evropě, respektive první vlna koronaviru v Evropě zdá se být u konce. Jenže to neplatí pro ostatní země a kontinenty. Například Spojené státy americké a celá Jižní Amerika se aktuálně s nemocí potýkají. Především Jižní Amerika každým dnem eviduje rekordní čísla nakažených a stále to vypadá, že onemocnění tam není na ústupu.

I když v Americe stále trvá pandemie, zdejší imunologové i přesto chtějí uvolnit plošná karanténní opatření. Chtějí se zaměřit především na lokální zdroje nákazy.

Rekordní čísla hlásí Egypt

I když se onemocnění COVID-19 drželo od Egypta dál, nyní se ukázalo, že i tuto zemi známou pro své vysoké teploty může koronavirus napadnout. Právě zde roste počet nakažených doslova rekordně, bohužel překvapují i počty zemřelých, která se taktéž neustále zvyšují. I když se má Egypt otevřít od července turistům, podle odborníků to není nejlepší nápad vyrazit sem letos na dovolenou.

Podle všeho by se měly otevřít jenom nejméně zasažené resorty, přesto je zde velká pravděpodobnost nákazy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.