Bylinky: Ulevují od bolesti hlavy i od ženských problémů

Bolí nás hlava? Jdeme k lékaři. Bolí nás v krku? Asi to bude angína a opět míříme k lékaři. Kdybychom však raději vsadili nejdříve na sílu bylinek, udělali bychom lépe. Lékaři totiž v posledních letech předepisují antibiotika na prakticky každý problém, na který si člověk přijde postěžovat. Jenže antibiotika (stejně jako řada jiných farmaceutických produktů) umí udělat v těle člověka jenom pořádnou neplechu. Proto příště nejdříve vsaďte na bylinky, o jejichž moci a síle věděly už i naše prababičky.

Bylinky na bolest hlavy

Bolest hlavy patří k vůbec nejčastějším a nejběžnějším zdravotním problémům. I když si mnoho lidí říká, že je to jen banalita, i tato „banalita“ nás umí pořádně potrápit. Většinou na bolest hlavy nasazujeme růžovou pilulku, ale to rozhodně není nejlepší krok. Raději bychom měli vsadit na rakytník, který ulevuje od bolestí hlavy opravdu efektivně. Stejně dobře působí i meduňka, která kromě bolesti hlavy umí zlepšit usínání a zvýšit kvalitu spánku.

Bylinky na ženské problémy

Pánové by si měli oddechnout, že nejsou ženou. Být ženou totiž není zrovna snadné, čemuž dá určitě nejedna žena za pravdu. Ženy mívají menstruační bolesti, které často přichází ještě před samotnou menstruací. Také se potýkají s menopauzou, která taktéž není zrovna příjemné období. Naštěstí i v tomto případě mohou vsadit na sílu bylinek, jako je například kontryhel.

Bylinky: Ulevují od bolesti hlavy i od ženských problémů

O kontryhelu se říká, že je to typická ženská bylina, protože ulevuje od všech žensých problémů. Umí upravit menstruační cyklus, taktéž pomáhá při zánětech nebo výtoku, ulevuje od silného menstruačního krvácení, které tlumí, a preventivně působí proti děložním myomům. Kromě kontryhelu však můžete vsadit i na levanduli, která ulevuje při menopauze, nebo na šalvěj, jež zase tlumí nadměrné pocení a upravuje menstruační cyklus.

Bylinky na zažívání

S problémy se zažíváním se však potýkají i pánové. Bolesti břicha často přijdou naprosto nečekaně a umí nám den taktéž pořádně znepříjemnit. Někdy jsou symptomem závažnějšího onemocnění, jindy si s problémy se zažíváním nebo s bolestmi břicha taktéž poradí bylinky. Konkrétně heřmánek je na zažívání jako dělaný, umí uklidnit trávicí soustavu a podpořit tvorbu žaludečních šťáv. Efektivním pomocníkem je taktéž hořec nebo máta, která urychluje trávení nebo zabraňuje nadýmání.

Bylinky na únavu

Věděli jste, že vám bylinky mohou ulevit i od únavy? Únava je součástí dnešního světa. Lidé neustále pracují, jsou neustále v pozoru, brzy vstávají, pozdě chodí spát – únava se zkrátka dostaví. Proti únavě bojuje rozmarýn, který je životabudič a který umí posílit srdce. Taktéž únavu zažene i rozchodnice růžová, jež umí zvýšit koncentraci a soustředěnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.