Trápí vás popraskané paty? Poradíme vám, jak se potíží zbavit

Nepříjemný problém jménem popraskané paty dokáže potrápit muže i ženy bez rozdílu věku. Zřejmě ani vy nestojíte o to, aby byla vaše kůže v oblasti pat zrohovatělá, popraskaná a bolestivá. Víme, co vám pomůže. 

Noste kvalitní ponožky i boty

Jedním z hlavních spouštěčů potíží s popraskanou kůží je nevhodně zvolený materiál ponožek. Spoléhat byste se měli především na bavlnu a bambus, tyto materiály jsou dostatečně prodyšné. U obuvi dbejte, ať je vždy přizpůsobena aktuálnímu počasí. Ideální boty jsou takové, které umožňují průchod vzduchu a odvádějí tak přebytečnou vlhkost jednoduše ven. Když už to jinak nejde a musíte naskočit do nepohodlných pracovních lodiček, vezměte si do nich alespoň drobné bavlněné návleky. 

Starejte se o svou kůži

Stejně jako si každý den čistíme zuby, měli bychom se alespoň chvilku věnovat svým nohám. Pomocí škrabky nebo pemzy odstraňte odumřelou kůži na patách, poté nohy umyjte ve vlažné vodě a dobře usušte. Na skutečně palčivý problém s popraskanými patami se doporučuje si nohy namazat velkou vrstvou kokosového oleje a vložit nohy do ponožek. Takto zabalené je nechte přes noc. Zábaly opakujte alespoň dvakrát týdně.

Koupele pomohou na popraskané paty

Nohám ulevíte také v lázni. Připravte si velmi teplou vodu a do ní přidejte lžičku octa pro desinfekci a dvě lžíce kuchyňské, himalájské, nebo magnéziové soli. Nohy v koupeli máčejte alespoň deset minut a poté je osušte ručníkem. Pokožka je desinfikovaná a nebudou se na ní tvořit mykotické zárodky. Takto se o své nohy starejte denně a problémy s popraskanou kůží zmizí. 

Měli byste také vědět, že péče o nohy by měla být vždy šetrná. Rozhodně neprohlubujte vzniklé rány a nesnažte se kůži okolo jakkoliv odstřihovat nůžkami. Počkejte, až se kůže bude dát odstranit jemnou škrabkou nebo pemzou. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zapáchající nohy: zbavte se problému přírodními metodami

Jak konečně zabránit chrápání? Přinášíme vyzkoušené tipy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.