Ovesné vločky: Díky nim zhubnete a snížíte hladinu cholesterolu

Podceňované ovesné vločky patří mezi kvalitní základ naší stravy. S jejich pomocí zhubnete, snížíte hladinu cholesterolu i cukru v krvi, a navíc získáte cenné vitamíny a živiny. 

Vitamíny i přirozená bílkovina

Superpotravina našlapaná vitamíny a živinami – přesně to je miska obyčejných ovesných vloček. Komplexní potravina, která se perfektně hodí pro všechny, kdo mají v úmyslu jíst zdravě. Díky vysokému obsahu vitamínu B se ovesné vločky postarají o to, ať je vaše imunita upevněna a posílena. Potravina je také přirozeným zdrojem bílkovin a vitamínu E, který je důležitým antioxidantem chránícím naše tělo před volnými radikály.

Ideální snídaně

Díky vysokému obsahu energie jsou vločky ideální snídaní. Na tuto dobrotu nedají dopustit ani sportovci, u kterých představuje důležitou vzpruhu před fyzickým výkonem. Je přitom tolik způsobů, jak si je vychutnat. Někdo nedá dopustit na jejich kombinaci s teplým sójovým mlékem, jiní si je po ránu dají v jemně zahřátém jogurtu. 

Jednoduchý recept 

My ale máme tip na skutečnou vynikající vitaminovou bombu. Tu navíc připravíte doslova za chviličku. Stačí, když si na hrubém struhadle nastrouháte jedno jablko. Mezitím si v malém hrnci zahřejte misku ovesných vloček – stačí pár lžic vody. Do rozehřátých vloček přidejte lžičku medu a promíchejte. Zasypte nastrouhaným jablkem a dobře promíchejte. Můžete přidat i chia semínka nebo trošičku kokosového oleje. Lahodná snídaně vás zaručeně naplní energií na celé dopoledne. 

Denní konzumace zajistí úbytek na váze

Chcete zkusit obměnu? Vyzkoušejte hrnečkové „buchty“, mug cakes. Když si vločky budete dopřávat v různých podobách denně, dočkáte se vysněné postavy. Díky pocitu sytosti nebudete mít po celé dopoledne na nic jiného chuť. Mlsání tedy opravdu nehrozí. Díky obsahu betaglukanu se totiž v trávicím traktu tvoří hustá směs, která navodí pocit sytosti. Navíc se za pomocí vloček sníží hladina cholesterolu  krvi, ale i hladina cukru. 

Dopřejte si tuto zdravou superpotravinu i vy. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ovesné vločky: Základ každodenní stravy – co nám mohou nabídnout?

Lněný olej a jeho účinky na zdraví. Prospívá nebo škodí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.