Vysazení antikoncepce způsobuje řadu problémů a změn. Jakých?

Hlavně neotěhotnět – to je důvod, proč většina žen sáhne po pilulkách zvaných antikoncepce. O užívání antikoncepce se však vedou dlouhá léta diskuze a hádky. Většina lidí je razantně proti tomu, jelikož je to něco, co tělu škodí a co do těla přináší řadu škodlivých látek. Proto se po nějaké době řada žen rozhodne pro vysazení antikoncepce. Jenže zejména po dlouhodobějším užívání může dojít po vysazení k řadě problémů a změn.

Samozřemě každé tělo je jiné a každé tělo se s vysazením antikoncepce vyrovnává jinak. Většinu žen však postihne celá řada problémů a změn, které se mohou projevit v následujících měsících po vysazení pilulek.

Příchod akné

Pokud se rozhodnete pro vysazení antikoncepčních pilulek, musíte se připravit na příchod akné. Pupínkům se pravděpodobně nevyhnete, vyskytují se po vysazení antikoncepce prakticky u všech žen. Jak je to možné? Ať už jste se snažili bojovat proti těhotenství pilulkami, kroužkem nebo náplastí, v každém případě došlo k uvolnění hormonu zvaného estrogen. Ten pomáhá v boji proti mastné pleti, tudíž i v boji proti vyskytujícímu se akné.

Citlivá prsa

Co dalšího se může stát, když se rozhodnete vysadit antikoncepci? Projeví se to především na vašich prsou, která najednou začnou být daleko citlivější a samozřejmě také bolestivější. Tělo se zkrátka zase začne vracet do práce, začne si tvořit vlastní hormony.

Bolesti zad i břicha

Kromě bolavých prsou začnou bolet také záda nebo břicho, a to především v době ovulace a menstruace. Antikoncepce si klade za cíl bolestem předcházet, najednou tak pro vás může být něco zcela běžného tím nejhorším v měsíci.

Vysazení antikoncepce způsobuje řadu problémů a změn. Jakých?

Silnější menstruace

Vysazení antikoncepce se výrazně projevuje právě na zmiňované menstruaci, která začne být daleko silnější než kdy dřív. Během užívání antikoncepčních pilulek bývá menstruace slabá, ale to se změní, pokud se rozhodnete k vysazení pilulek. Bohužel se může dostavit také delší menstruace, což ženy asi nepotěší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.