Co nesmí chybět v domácí lékárničce?

Každý člověk by měl mít vždycky po ruce lékárničku. Ta je potřeba jak v autě, tak samozřejmě v domácnosti. Právě v pohodlí domova dochází k celé řadě zranění, proto je dobré mít domácí lékárničku po ruce. Jenže co nesmí chybět v takové lékárničce, abychom byli spaseni za každé situace?

Když přijde horečka

Horečka, zvýšená teplota nebo nepříjemné bolesti hlavy a migrény – to jsou naprosto běžné problémy, které člověka leckdy sužují. Je proto velice důležité mít po ruce nějakou první pomoc, a to ideálně Paralen, Panadol nebo typ ibuprofenu, jako je například Ibalgin. Jedná se o prvního pomocníka, který nás spasí v případě, že nám nebude nejlépe.

Když začne bolet břicho

Bolesti břicha, nevolnost, trávicí problémy – to je další zdravotní potíž, která člověka často postihuje. Jelikož patří bolesti břicha k častým zdravotním problémům, měli bychom mít v domácí lékárničce něco na tento neduh. Ideální jsou prášky proti průjmu, nadýmání nebo proti zvracení či obecně na bolesti břicha. Lékaři doporučují nejrůznější probiotika, živočišné uhlí nebo Endiaron.

Co nesmí chybět v domácí lékárničce?

Když se člověk řízne

K dalším velice častým újmám na zdraví patří říznutí, k němuž dochází prakticky denně. Jelikož s říznutím, odřeninami nebo škrábanci nechodíme k lékaři, mějte po ruce první pomoc, aby krev netekla dlouho proudem. Mějte proto vždy po ruce náplasti, zaškrcovadla, případně dezinfekční spreje, kdyby rány byly hluboké a špinavé.

Když dojde k popálení

Během vaření také dochází k popáleninám. Jelikož mohou zanechat na kůži jizvičky, je třeba nepodcenit první pomoc, aby jizvy byly co nejmenší nebo sotva postřehnutelné. V lékárničce se vyplatí mít balíček na popáleniny, který lze zakoupit v lékárně. Případně je dobré mít doma mast na popáleniny od sluníčka či aloe vera, což je přírodní úleva od popálenin.

Něco na rýmu a kašel

Nachlazení není příjemné, ale je to běžná součást lidského života. Proto se na otázku – co nesmí chybět v lékárničce – nabízí odpověď: něco na kašel a rýmu. Na ucpané dutiny jsou vhodné spreje, které se však nesmí užívat dlouho, aby nedošlo k vypěstování závislosti. Na kašel mějte po ruce sirupy. Vhodné jsou takové, které jsou jak na suchý, tak na vlhký kašel.

Co nesmí chybět v domácí lékárničce?

Něco na oči

Syndromem suchého oka trpí každý druhý Čech. Důvodem toho je častá práce na počítači, která vede k nedostatečnému slzení. Suché oko je náchylnější na záněty nebo jiné nemoci, proto pamatujte na pravidelné zvlhčování oka. V domácí lékárničce by tak neměla chybět ani první pomoc na potíže s očima.

Když bolí klouby či svaly

Natažené svaly, bolavé klouby – to je další velice častý problém, který nás sužuje. Proto je dobré mít po ruce kvalitní masti nebo gely, jež zaženou všechny takové zdravotní problémy. Ideální jsou zahřívací mastičky nebo gely s bylinnými výtažky. V lékárnách však člověku dobře poradí, pokud si nevíte, po jaké konkrétní masti nebo krému sáhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.