I polévky prospívají zdraví. Jaké konkrétně?

Přemýšlíte nad tím, co si uděláte k obědu nebo k večeři? Chcete si uvařit něco zdravého, co by vám dodalo energii a za co by vám vaše zdraví poděkovalo? Zkuste to s polévkami! Některé polévky umí zpevnit zdraví natolik, že se z něj stane rytířské brnění, přes které se nedostane žádný vir ani bakterie. Jenže je otázkou, jaké konkrétní polévky umí zdraví podpořit. Pojďme si otázku zodpovědět!

Stará známá klasika jménem slepičí vývar

Už i naše babičky a prababičky věděly, že to, co dokáže zaručeně dostat člověka na nohy, je slepičí vývar. Mnozí lékaři tvrdí, že slepičí vývar je doslova tekutý lék prakticky na každou nemoc. Věděli jste, že je mezi lidmi vývar používán jako lék už od 12.století?

I polévky prospívají zdraví. Jaké konkrétně?

Slepičí vývar je polévkou, která obsahuje celou řadu vitaminů, minerálů a dalších tělu prospěšných látek, které se do polévky uvolňují díky pomalému vaření masa.

Česnečka postaví na nohy

Ať už vás trápí rýma, angína nebo jiné onemocnění či nachlazení, existuje něco, co vás zaručeně postaví na nohy. Tímto lékem je česnečka. S česnekem při vaření polévky rozhodně nešetřete, protože právě v této zelenině je síla. Česnek je známý jako přírodní antibiotikum, které umí likvidovat jak viry, tak i plísně. Kromě toho pomáhá s uvolňováním dýchacích cest.

Vánoční zelňačka jako zdroj vlákniny

Zelňačka je nedílnou součástí především štědrovečerních tabulí. Ale věděli jste, že je dobré ji do jídelníčku zařadit i během jiných dnů v roce? Zelňačka je totiž naprosto skvělým zdrojem vlákniny. V její moci je předcházet vzniku obezity, také předchází srdečním chorobám a umí ulevit při zácpě. Polévka obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek. Především je třeba vypíchnout vitaminy, jako je vitamin C na imunitu, vitamin K pro zdravé kosti či vitaminy skupiny B.

Máte případně další tip na polévku, která člověka umí postavit na nohy nebo která mu dokáže imunitní systém zpevnit? Hoďte nám tip do komentářů a inspirujte ostatní!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.