Jak předcházet bolesti zad

Bolest zad je v současné době něco, co trápí mnohé z nás. Za bolestí stojí například nekvalitní matrace, také sedavé zaměstnání nebo nedostatek pohybu. Mnozí lékaři se shodují na tom, že tato civilizační choroba postihující zhruba pětadvacet procent lidí ve věku od třiceti do padesáti let se projevuje díky našim špatným návykům. Proto se nabízí otázka, jaké návyky mohou pomoct bolesti předejít, jak lze předcházet bolesti zad.

Elektronika vždy na úrovni očí

Žijeme v době, ve které bychom si už nedokázali představit ani jeden den bez elektroniky. Elektronikou se však v tomto případě nemyslí jenom televize a počítač, ale myslí se tím i tablet nebo mobilní telefon. Abychom se vyhnuli bolestem zad, podle odborníků musíme mít elektroniku na úrovni očí. Při každém sklonu hlavy totiž vzniká velký tlak na krční páteř, který ji pak zlobí. Navíc při nerespektování tohoto doporučení hrozí abnormálně zakřivená páteř.

Pořiďte si kvalitní matraci

Během spánku dochází k celkové regeneraci organismu. Tělo se dává po náročném dni do pořádku a orgány se začínají připravovat na další náročný den. Pokud však nebudeme spát dostatečně kvalitně, zdraví začne trouchnivět. Proto si pořiďte opravdu kvalitní matraci, která nejen, že podpoří vaše pevné zdraví, ale také bude dokonalou oporou zad, která tak najednou nebudou bolet.

Jak předcházet bolesti zad
Jak předcházet bolesti zad

Pozor na páteř při zvedání krabic či jiného těžkého břemene

Stěhujete se nebo pracujete ve skladu? Pozor si dejte na svá záda! Zvedání těžkého břemene (ať už se jedná o krabice, sudy nebo cokoli jiného) stojí za bolavými zády. Abyste se vyhnuli bolesti, pamatujte, že se těžké břemeno zvedá zásadně z mírného dřepu.

Správně seďte

Žijeme v době, kdy drtivá většina lidí pracuje z kanceláří čili kdy mnozí lidé mají sedavé zaměstnání. A právě špatné sezení je dalším důvodem, proč záda šíleně bolí. Při sezení stačí dodržovat jedno pravidlo, a sice kolena musí být ohnutá do pravého úhlu a záda se musí opírat o opěradlo židličky. A opět platí, že monitor počítače musí být v úrovni očí. Ne výš, ne níž.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Babské rady na zánět šlach. Ulevte si konečně od bolesti

Jak se zbavit vaginální mykózy přírodní cestou

2 komentáře: „Jak předcházet bolesti zad

  • 2 června, 2020 (09:03)
    Trvalý odkaz

    Vyzkouším, díky! Bolest zad mě trápí dlouhodobě a už nevím, co děat. Poradí mi někdo ještě něco víc? Díky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.