3 tipy, jak na depresi. Nedovolte, aby vás ovládla

Dnešní doba je opravdu zátěží pro naše psychické zdraví. Není divu, že stále více lidí pociťuje psychickou nepohodu, nebo dokonce prožívá stavy deprese. Toto můžete pro své psychické zdraví udělat každý den. Jak na depresi vyzrát, respektive jak jí předcházet?

Dodržujte denní režim

Když se zaměříte na každodenní malé cíle, bude se vám dařit ukočírovat svou mysl a najít čas k tomu, abyste se odměnili za to, že zvládáte denní povinnosti. Nezapomeňte na každodenní hygienické návyky, i když nikam nepůjdete, vždy se upravte. Připravujte si jídla ve stejný čas a udržujte v domácnosti pořádek. Když se začnete zanedbávat, deprese ještě naroste. Nedopusťte to. Součástí dne by se měla stát také odměna za malé cíle, které si stanovíte. 

Příroda je lék na všechny bolesti

Procházíte náročným obdobím a zdá se vám, že je vše zbytečné a šedé? Vyjděte každý den na deset minut ven. Obejděte blok, projděte se zahradou. Za každého počasí a při každé náladě. I ten nejhorší den dokáže změnit spadený lístek ve tvaru lodičky, kvetoucí strom, nebo jemný déšť, který ševelí mezi stromy. Svět je stále v pořádku. Dovolte přírodě, aby vám to připomněla. Denně se vydejte ven a uvidíte drobnou radost ze života. 

Každý den je jiný

Když jsme na tom nejhůře, zdá se nám, že náš život nemá smysl. Cítíme psychické a fyzické bolesti tak silně, že ztrácíme naději. Je to normální, nijak se z toho neviňte. Nedopusťte ale, aby tyto myšlenky ovládly váš svět. Ano, dnešní den je těžký. Zítra ale zase vyjde slunce a budete mít novou šanci začít znovu a cítit se lépe. Dnešní den nijak nedefinuje vaši budoucnost. Jste právě v bodě nula a poté budete stoupat. 

Depresi dobře vyvážíte, když se začnete ve svém životě věnovat něčemu novému. Hra na hudební nástroj? Malované kamínky, které rozmístíte pro radost druhým v okolí vašeho bydliště? Nebo snad základy pečení chlebu? Jděte do toho. Nikdy to nevzdejte. 

foto: pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podzimní deprese: Jak se jí vyhnout?

Nalaďte se na uklidňující mozkové Delta vlny. Uzdraví vaše tělo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.