Velké poprsí může potrápit. Jak si mohou ženy pomoci?

Majitelky bujnějšího dekoltu trápí celá řada zdravotních omezení. Nejčastěji se jedná o bolesti zad. Víte, jak si pomoci od potíží, které velké poprsí způsobuje, a jak správně cvičit? 

Potíže, které ženy omezují

Mnoho žen s velkým poprsím se shoduje, že je nejčastěji trápí bolesti zad, a to zejména v krční a hrudní oblasti. Jednoduše si to lze vysvětlit velkým tlakem, který je vyvíjen na svaly a úpony. Ty jsou přetížené a způsobují bolesti. Pokud dochází k neustálému přetěžování svalů v oblasti krční páteře, pacientka se dokonce potýká s bolestí v oblasti hlavy či ramen. 

Správné prádlo je dobrý začátek

Investice, kterou žena vydá za správně zvolenou podprsenku, se mnohonásobně vrátí. Je totiž nezbytně nutné, aby právě spodní prádlo dobře sedělo a nevytvářelo další zdroj bolesti a napětí. Nekompresní prádlo je vhodné pro eliminaci pohybu prsou při cvičení. 

Velké poprsí a cvičení ve vodě

Pokud si přejete rychlou odpověď na otázku které cvičení je pro majitelky většího poprsí vhodné, jednoznačně ideální je vodní prostředí. Zde má tělo dostatek podpory vody a zmírňuje se zátěž kladená na páteř. I tak byste se ale měly vyvarovat přílišným poskokům, které pouze zatěžují již přetížené svalstvo. Plavání a jóga jsou skvělé tipy, jak začít. 

Posílit střed těla

I když se zdá, že neustále zatížené svaly již nebude třeba cvičit, opak je pravdou. Pro zmírnění bolestí zad je nezbytně nutné denní procvičování středu těla. Od bolesti hlavy vám uleví cviky na krční páteř, při cvičení zase oceníte overbal nebo elastickou cvičební gumu, kde pracujete pouze s přirozeným odporem vlastního těla. 

Pokud patříte mezi ženy s většími přednostmi, měly byste zvážit, zda je pro vás vhodné chodit běhat nebo provozovat například jumping a další sporty, kde dochází k poskokům. Zvolte raději náročnější protahovací cvičení pro posílení celého těla, třeba hatha jógu. 

foto: pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Migréna a její léčba: Zatočte s nepříjemnými bolestmi

Menstruační kalíšek: Vše, co jste kdy chtěli vědět o intimní pomůcce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.