Jídla, která zhoršují bolesti kloubů

Trpíte artritidou, nebo vás sužují časté bolesti kloubů? Existují potraviny, kterým byste se měli obloukem vyhnout. Právě některá jídla totiž zvyšují riziko zánětů v těle. 

Bolesti kloubů

Ze statistik vyplývá, že bolesti trápí polovinu populace starší padesáti let. Jako nejčastější bolesti se právě uvádějí ty kloubní povahy. Jsou přitom velmi nepříjemným a život omezujícím problémem – člověk ztrácí svou produktivitu, stává se méně pohyblivým. Jedním z nejčastějších onemocnění je revmatoidní artritida, která je u žen dokonce třikrát častější než u mužů. Revma je spojené s narušením obranyschopnosti organismu a poškozuje kloubní tkáně. 

Cukr je největší strašák

Kromě fyzioterapie a pravidelného pohybu vám pomůže také upravit svůj jídelníček. Víte, které potraviny byste v případě kloubních potíží měli naprosto vysadit? Bylo prokázáno, že zdraví škodlivý cukr a přidaná sladidla mají nejen neblahý vliv na celkový stav našeho těla, ale také škodí kloubům. Právě cukry totiž zvyšují riziko chronického zánětu v organismu. Pokud jste zvyklí si dopřávat slazené nápoje a potraviny, měli byste zvážit, zda vám to stojí za případné bolesti. 

Ani tyto potraviny vám nepřilepší

Výzkumy, které za poslední období vznikly, naznačují jediné – červené maso průběh zhoršuje průběh artritidy. Jedná se přímo o další rizikový faktor v rozvoji této nemoci. Dále byste si měli dát pozor i na příjem tuků. Tučná jídla zatěžují celkovou střevní funkci a jejich konzumací se vystavujete dokonce odplavování živin z těla. Zapomenout byste dokonce měli i na průmyslově zpracované potraviny. Samozřejmostí je naprosto jasné „ne“ alkoholu. Ten záněty v těle dále podporuje. 

I když je sůl pro fungování našeho těla nezbytná, její nadměrná konzumace má vliv také na naše klouby. Pokud trpíte bolestmi kloubů, budete si muset zvyknout na planější jídla. Odměnou vám bude stav, ve kterém se pohyb opět stane radostí. 

foto: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bolest kloubů: Pomozte si od bolesti s těmito čtyřmi zásadami

Pátá nemoc: Jaké jsou její příznaky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.