Podzimní deprese: Jak se jí vyhnout?

Barevné listí, které je vidět na stromech i na zemi, nižší ranní teploty a více pochmurného počasí? Ano! Podzim již dorazil ve své plné kráse a s ním i stále častěji se vyskytující podzimní deprese, špatné nálady a nechuť k veškeré činnosti. Avšak i jmenovaným potížím se lze úspěšně vyhnout nebo je úspěšně překonat v co nejkratší možné době.

Antistresové omalovánky

Že jsou omalovánky jen pro děti je již dávno minulostí. Je to již několik let, co se na trh dostaly právě zmiňované antistresové omalovánky – omalovánky pro dospělé. U těchto můžeme vyjádřit své pocity a nálady pomocí barev. A je to skvělý a účinný lék na podzimní deprese. Navíc pokud se nám obrázek opravdu povedl, můžeme ho vložit do rámečku a použít jako dekoraci.

Podzimní tvoření

Přinesme si do svého domova kouzelnou podzimní atmosféru, a to díky dekoracím. Využít můžeme téměř vše, co nás venku zaujme. Například naaranžujeme větvičky s šípky do vázy a na tácek nasypeme nasbírané kaštany či žaludy a máme hotovo. Avšak pokud se chceme pustit do něčeho složitějšího, vzhůru do toho.

Využijeme buď vlastní fantazii nebo se necháme inspirovat na internetu. Navíc sběr a nalézání přírodních materiálů můžeme spojit s procházkou nebo houbařením ve slunečném podzimním počasí. Proč sedět celý den doma, když můžeme vyrazit do přírody a vyčistit si tak hlavu?

Na podzimní deperse platí dýchánek s přáteli

V létě bývá náš program velmi nabytý, jelikož jeho většinu trávíme u vody, na dovolené nebo péčí o zahradu a podobně. Pojďme tento podzimní čas využít k dlouho plánované návštěvě s přáteli. Uspořádejme si například filmový večer či čajový dýchánek.

Podzimní pečení

Není nic lepšího, než když vůně jablečného závinu provoní celý náš byt. Pusťme se tedy do pečení či zavařování ovoce a zeleniny z podzimní sklizně. U pečení se člověk uvolní a nakonec ho čeká i sladká odměna v podobě jeho výtvoru.

Příjemná atmosféra

Pokud nastal deštivý den, kdy není příliš vhodné jít na procházku a počasí nás spíše vyzývá ke spánku a lenošení, berme i tento den pozitivně! Zapalme si svíčky, zalezme si pod teplou deku s knížkou, k jejímuž přečtení se už dlouho odhodláváme. Nebo je zde ještě možnost sledování filmu. Není nic lepšího, než sledovat toto pochmurné počasí z tepla domova.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak posílit srdce, které je v tomto období velmi zatěžováno?

Infarkt jako častá příčina úmrtí. Jak mu předcházet?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.