Jak vyrobit antibakteriální gel na ruce, dnes nedostatkové zboží

Nemusíte kupovat drahé dezinfekční gely, můžete si takový vyrobit i doma. Jenže jak vyrobit antibakteriální gel? A co je při jeho výrobě důležité? Bude stejně účinný jako z obchodu? Stačí pouze smíchat ty správné suroviny a užívat si jeho spolehlivé účinky.

Jak jistě víte, v momentální situaci se dezinfekční gel hodí víc než dost. Už jste přípravek dopoužívali a utíkali jste rychle do drogerii pro nový? Díky vysoké poptávce po těchto produktech jste si možná žádný domů nedonesli. Ale nepanikařte. Vyrobte si jej jednoduše doma. Nepotřebujete hodně ingrediencí a cena domácích dezinfekčních gelů se jistě vyplatí. 

Jak vyrobit domácí antibakteriální gel

K výrobě domácího antibakteriálního gelu nepoužijete velké množství surovin a už vůbec nebude třeba velkého úsilí. Vyrobit takový gel je jednoduché a můžete si ho vyrobit tolik, kolik chcete. Připravte si:

  • Nádobku s dávkovačem – 100 mililitrů (lze ji koupit online či v lékárnách).
  • Salicylový roztok nebo líh (salicylový roztok zakoupíte online, jeden litr vyjde na 40 – 60 korun).
  • Aloe vera gel (použít můžete koupený v lékárně nebo přímo z rostliny).
  • Tea tree olej (lze sehnat za 50 – 100 Kč).

Pro získání účinného gelu smíchejte suroviny v těchto poměrech: pět lžic salicylového roztoku nebo lihu, přidejte dvě lžíce gelu aloe vera – může být gel z listů rostliny. Dále přidejte deset kapek éterického oleje – Tea tree olej má sám o sobě antibakteriální účinky. Pokud budete chtít, můžete přidat do gelu i čtvrt čajové lžičky oleje vitamínu E. Vaše ruce kvůli alkoholu nebudou tolik oschlé. 

Veškeré suroviny nalijte do větší misky a poté vylijte do lahvičky s dávkovačem. V této lahvičce vám gel vydrží přibližně tři měsíce, poté byste měli vyrobit další. Před každým použitím nezapomeňte gel mírně protřepat. 

Proč je vhodné používat dezinfekční gel?

Takový dezinfekční gel je ideální pro likvidaci choroboplodných zárodků, jako jsou viry, bakterie a houby. Samozřejmě i domácí gel hubí nové koronaviry, před kterými bychom se měli chránit. Také pomocí těchto gelů můžete odstranit bakterie z nákupního vozíku, klik či madla ve veřejné dopravě.

Stojí za to připomenout, že alkohol obsažený v gelu vysušuje pokožku, proto bude důležité, abyste kůži pravidelně hydratovali. Použití gelu je doporučeno především v situacích, kdy nemáte přístup k teplé vodě a mýdlu. Například, když se nacházíte na nejvíce vytížených místech, jako jsou nemocnice, obchody, městská hromadná doprava a jiné. Pokud si gel na ruce nanesete, vyhněte se kontaktu s očima. A pokud se přípravek dostane do očí, vypláchněte si je vlažnou vodou. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Umývání rukou: Děláte to správně? Zjistěte to pomocí našeho návodu

Dezinformace o nemoci COVID-19. Nevěřte všemu, co koluje internetem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.