Trápí vás jizvy? Pomocníci, díky kterým budou méně viditelné

Jakmile se vaše kůže výrazněji naruší, vznikají jizvy, které mají trochu jinou texturu i barvu a mohou tak být na pokožce viditelné. Stejně jako strie nebo pihy nejsou ničím, za co by se lidé měli stydět. Pokud ale s tímto nedostatkem bojujete a snažíte se ho zakrýt, mohou vám pomoci přírodní produkty. 

Jablečný ocet

S tímto octem budete muset zacházet opatrně. Dokáže totiž velmi dobře odstraňovat odumřelé kožní buňky, ale pro citlivou kůži je opravdu agresivní. Proto jej používejte jen ve chvíli, kdy máte jizvu jinde než na obličeji a citlivých místech pokožky. Jestliže budete ocet používat k potírání jizev pravidelně, mohou se tak stát světlejšími a méně viditelnějšími. 

Přírodní oleje

Klasický kuchyňský olej ze slunečnic nebo řepky nechte raději ležet bokem. Řeč je o kokosovém, ricinovém nebo levandulovém oleji. Všechny tyto přírodní produkty mají velmi silné aroma, ale z pleti odstraňují bakterie a rána se tak může rychleji hojit. Pokud ránu začnete potírat ještě před tím, než se vytvoří jizva, můžete zmírnit následky. 

Dopřejte si výživu zevnitř

Také vitamíny a minerály jsou při hojení jizev opravdu důležité. Tělo se dokáže velmi dobře regenerovat samo, ale potřebuje k tomu správnou výživu.  Bez ní je bezbranné. Zvyšte proto příjem potravin, které obsahují vitamín E. Ten najdete například v aloe vera, pšeničných klíčcích, oříškách, másle, mléce nebo rostlinném oleji. 

Pozor na slunce

Zdá se, že slunce sice vytváří krásná, bronzová a opálená těla, ale pro pokožku není ve velkém množství zdravé. Na místech, kde je kůže poškozena, například právě v podobě jizev je slunce ještě agresivnější. Vždy se ven vydejte s ochranným faktorem a zjizvená místa před sluncem chraňte. V opačném případě by se vám mohly jizvy ještě více zvýraznit. Stejné pravidlo platí i pro solárium, které si teď raději odepřete. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vyzrát na suchou pokožku. Zamezte nepříjemnému svědění

Zdravý životní styl: Co všechno obnáší a jak si ho osvojit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.