Tipy, jak na jarní detox. Ulevte svému tělu

Jarní období přímo vybízí k očistě organismu. Přejete si zvýšit imunitu tím, že se zbavíte usazenin a škodlivých látek? Výborně. Řekněte ano jarnímu detoxikačnímu procesu. Otázkou zůstává, jak na jarní detox?

Vaše tělo vám poděkuje

I když se to na první pohled nezdá, pro své tělo dokážete mnohé. Zbavením se toxických látek ulevíte svému zažívání a vlastně celému organismu, který se již nebude muset zatěžovat látkami, se kterými si neuměl poradit. 

Než začněte

Než se do celého procesu pustíte, dopřejte si přípravný týden. Důsledně dbejte na to, aby příjem tekutin do vašeho těla byl nejméně dva litry. Ideální je pít čistou pramenitou vodu. Když do ní přidáte citrón, máte navíc antioxidanty k dobru. 

Ostropestřec čistí játra

Během týdne, kdy dodržujete pitný režim, začneme s prvním životabudičem. Dejte si denně jednu lžičku oleje z ostropestřce mariánského s ranním snídaňovým rituálem, a jednu při večeři. Vaše játra vám poděkují, dostanou doslova z nebes seslanou ozdravnou kúru. 

Jdeme na to

Týden uplynul a vy už se těšíte, až se do toho pustíte naplno. Víkend věnujte svému tělu. Nechtějte po sobě žádné velké fyzické výkony, nyní je potřeba se soustředit na úklid, který se bude dít uvnitř. Víkendovou stravu doslova prošpikujte zeleninovými šťávami. Odvážnější z nás mohou prožít očistný půst složený pouze ze zeleninových šťáv a z jablek. 

Víkend je u konce, dopřejte si klidový režim

Po důkladné očistě je na místě, abyste si dopřáli odpočinek. Klidně celou neděli věnujte dobré knize. Pro jednou nechte stranou všechny neuklizené kouty v domě, jógový rituál, cardio cvičení i dlouhé procházky. Dejte si teplou vanu s vonnými oleji a opečovávejte se. 

Pomocí očistné kúry se zbavíte usazenin, která mohou ve vašich střevech uchovávat toxiny i dlouhé měsíce. Zvyšte svou imunitu, vitalitu a radost ze života. Dopřejte si jarní detox. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Na jaře potřebuje tělo restart. Čím ho potěšit?

Jak posílit zdraví i bez lékařů. Dostatečný pohyb je první krok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.