Koronavirus: Senioři, víte, jak se před ním chránit?

I Českou republiku postihl nový typ nákazy, který dostal název COVID-19. Nový typ koronaviru může napadnout každého člověka nezávisle na jeho věku nebo zdravotním stavu, nebezpečná je však nemoc hlavně pro seniory, kteří na koronavirus také nejčastěji umírají. Právě senioři by měli dbát na bezpečností opatření a v nejlepším případě by neměli vůbec vycházet ze svých příbytků. Zmiňme si však další opatření, která mohou seniory ochránit před panující nebezpečnou chorobou zvanou koronavirus či COVID-19.  

Řádně si umývejte ruce 

Dodržovat základní hygienické návyky je velice podstatné nejen za současné situace, ovšem nyní je to důležité dvojnásob. V aktuální situaci platí, že je dobré umývat si ruce mýdlem, a to po dobu alespoň třiceti vteřin. Pokud není k dispozici umyvadlo, použijte antibakteriální gely nebo jiné podoby dezinfekce.  

Senioři, víte, jak se chránit před panujícím koronavirem?

Nepodávejte nikomu ruku 

Omezit kontakt mezi lidmi je důležité. Pokud však přijdete s někým do kontaktu, nepodávejte mu ruku. Bylo prokázáno, že nové koronavirus se přenáší při úzkém kontaktu kapénkovou infekcí. Právě potřesení rukou patří mezi nejčastější formy přenosu. Nepodat za současné situace ruku není neslušnost, je to naopak ochrana vlastního zdraví i ochrana zdraví druhého člověka. Raději jen pokývněte hlavou.  

Neplaťte hotově 

Je veřejným tajemstvím, že na bankovkách se drží opravdu obrovské množství bakterií. Proto aktuálně neplaťte hotově, ale upřednostňujte bezkontaktní platbu. To ostatně doporučuje i Světová zdravotnická organizace. I když to někomu nemusí být příjemné platit kartou třeba přes internet, za současné situace je to opravdu velice důležité.  

Senioři, víte, jak se chránit před panujícím koronavirem?

Dostatečně spěte 

Každé tělo se s nemocí vypořádává nejlépe ve spánku, během kterého dochází k regeneraci a také k posílení imunitního režimu. Lékaři se shodují na tom, že během spánku si tělo vytváří látky, díky kterým je tělo schopnější bojovat s infekcemi. Pokud spí člověk málo, stává se zranitelnějším.  

Vypadá to na koronavirus? Vyhýbejte se lidem, nejen viditelně nemocným 

Omezit kontakt i rodinné návštěvy. To je hlavní doporučení nejen vědců, ale také všech lékařů. I když totiž člověk nevypadá na první pohled nemocně, nový typ koronaviru v něm může dřímat a na seniora se snadno přichytí. Vyhýbat se viditelně nemocným je samozřejmost. 

Tip: Je to chřipka nebo koronavirus? To se dozvíte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.