Mandlové mléko pro krásnou pleť i vlasy

Mandlové mléko a si oblíbily osoby s intolerancí na laktózu. Jaké má tato tekutina účinky na pleť a na vlasy? Věděli jste, že je zdrojem cenných živin? 

Ekzémy i akné mizí

Mandlové mléko je bohaté nejen na živiny, ale také na látky, které dokáží bojovat proti zánětům v těle. Pokud trpíte ekzémy nebo akné, je skvělým pomocníkem. Kromě těchto vlastností navíc dokáže o pleť pečovat tím, že ji hloubkově hydratuje. Navíc vám dokáže ulevit i v případě, že jste pobyli na slunci o něco déle, než je potřeba. 

Mléko z mandlí je skvělým způsobem, jak si dopřát omlazující pleťovou masku. Jeho složení totiž podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá tak zachovat pokožku pružnou a pevnou. Stačí, když si dopřejete pravidelný čas pro aplikaci mléka na pleť pomocí vatového tampónku.

Vlasy rostou rychleji

Mandlové mléko je skvělý pomocník pro zdravou hřívu. Výzkumy naznačují, že živiny obsažené v mandlovém mléce dokáží stimulovat vlasové folikuly a posilují jejich přirozený stav. Maska z mandlového mléka tak dokáže zamezit vypadávání vlasů. Je ideální pro použití alespoň jednou týdně, vždy před mytím vlasů. 

Vysoký obsah živin

Pití mandlového mléka je ideální součástí zdravé stravy. Jeho pomocí do těla dostanete cenné látky v podobě nutrientů potřebných ke správnému fungování našeho organismu. Mléko z mandlí je totiž bohaté na vitamíny skupiny B, D a E. Kromě toho obsahuje také kyselinu listovou a další živiny: vápník, hořčík, železo, selen, sodík, nebo mangan. 

Zmíněný produkt vám tak pomocí účinných látek dokáže pomoci k normalizaci krevního tlaku a s prevencí Alzheimerovy choroby a rakoviny děložního čípku. Rovněž je významným antioxidantem, který nás ochraňuje před volnými radikály a posiluje naši obranyschopnost. 

Mandlové mléko má nejen zdravotní přínosy, je také důležitým pomocníkem v péči o zdravé vlasy a pokožku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Medvědí česnek vám dodá vitamín C a ochrání vaše tělo

Ovesné vločky: Díky nim zhubnete a snížíte hladinu cholesterolu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.