Plíseň nehtů? Pomůžou přírodní postupy

Plíseň nehtů, odborně onochomykóza, je nepříjemný problém, při kterém dochází k otoku nebo žloutnutí špičky prstu. Nehty se třepí a nejsou pevné. Poradíme, jak si pomoci bez nutnosti navštívit lékárnu. 

Oslabený imunitní systém

Plíseň nehtů se většinou vyskytuje v případě, že je oslaben náš imunitní systém. Dochází k ní také v situacích, kdy je naše pokožka nadměrně ve vlhkém prostředí – například vlivem špatné obuvi či ponožek. Aby se potíže nerozšířily, je nutné jednat ihned. Obklopte se postupy, které vám rychle pomohou.

Jedlá soda zbaví vlhkosti

Jedlá soda je užitečný pomocník nejen v naší kuchyni. S její pomocí se můžete zbavit přebytečné vlhkosti na prstech i na chodidlech. Pastu vytvořenou z trochy sody a vody si naneste na oblast nehtů a nechejte působit alespoň čtvrt hodiny. Poté stačí opláchnout. Můžete si tvořit také lázeň. 

Tea tree olej má fungicidní vlastnosti

Olej z čajovníku má významné fungicidní a antiseptické vlastnosti, pomůže vám i v případě, že vás trápí plíseň nohou. Pro účinnou úlevu od potíží si jej vmasírujte dvakrát denně do oblasti nehtového lůžka a po celé délce nehtů. 

Ústní voda je antiseptická

Antiseptické účinky ústní vody využijte i v případě, že máte potíže na nehtech. Dokáže si poradit s plísněmi i bakteriemi. Střídejte tuto metodu s výše uvedenými. Kapku ústní vody aplikujte na postižený nehet a ponechte působit. Není třeba dále nijak oplachovat. 

Jablečný ocet zamezí šíření

I když je ocet mírně kyselý, dokáže pomoci s vyvážením pH vaší pokožky. Navíc dokáže pomoci v dalším rozšíření potíží i na další prsty. Nejprve si smíchejte ocet a vodu v poměru jedna ku jedné a natřete postižená místa. Ponechte čtvrt hodiny působit a zbytek osušte pomocí tamponku, který následně vyhodíte. 

Zatočte s plísněmi nehtů i vy. Bez nutnosti návštěvy lékárny. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zapáchající nohy: zbavte se problému přírodními metodami

Trápí vás popraskané paty? Poradíme vám, jak se potíží zbavit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.