Jak odstranit bradavice? Pomohou rady našich babiček

Bradavice jsou nepříjemný problém. Pokud se vám nechce je řešit cestou vyleptání nebo vyřezání, podívejte se, jak si s nimi poradily předchozí generace. Jak tedy odstranit bradavice efektivně a rychle?

Vada na kráse

Vznik bradavic si dříve lidé neuměli nijak vysvětlit. A co nelze vysvětlit, stává se terčem posměchu nebo živnou půdou pro vznik nejrůznějších pomluv. Proto se dříve ženy s touto vadou na kráse označovaly za poznamenané, za ty, které jsou jiné než ostatní, zavrženíhodné. Není divu, že se lidé snažili pomoci si od bradavic jak jen to šlo. A že to jde, můžete vyzkoušet i vy. 

Vlaštovičník

Drobný plevel roste nejvíce na rumištích. Pokud máte bradavici, stačí si ulomit kousek stonku, ze kterého začne vytékat žlutavá tekutina. Vlaštovičník patří mezi jedovaté rostliny, až si tedy vadu na kráse potřete, omyjte si důkladně ruce. 

Cibule

Nevíte, co s bradavicí? Denně si na ji natřete šťávu z čerstvě rozkrojené cibule. Zmizet by měla do měsíce. Podobně si lidé pomáhali i s kuřími oky. Kromě cibulové šťávy je natírali také silným octem, nebo dokonce shnilými jablky. 

Jak odstranit bradavice? Pomoct může i zaříkávání

Tato metoda by se dnes dala považovat za ezoterickou. Dříve byla běžnou součástí života. Zaměřte se alespoň třikrát denně svou plnou pozorností na bradavici. Můžete na ni i sáhnout a přímo ji oslovit. Řekněte jí, že si nepřejete, aby u vás byla. Představujte si, jak ji ženete pryč. Pomocí vizualizace se tak dostaňte do situace, kdy je bradavice ve formě osoby, kterou právě vyháníte pryč. Do měsíce máte po problému. 

Bradavice jsou nežádoucí kožní výrostky, které jsou vysoce přenosné. Při jejich objevení je tedy dobré je co nejrychleji odstranit. Jejich původ je virový, způsobuje je lidský papilomavirus HPV. Nejčastěji se s nimi setkáme například na nohách či na rukách, dříve bývaly nechtěným suvenýrem po příchodu z bazénu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké kožní nemoci nás nejčastěji trápí? Naučte se je rozpoznat

Trápí vás jizvy? Pomocníci, díky kterým budou méně viditelné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.