Potraviny proti depresi. Zatočte s úzkostí jídlem!

Zima a deprese – to jde ruku v ruce. A když se k tomu přidá onemocnění COVID-19, rázem je o úzkost a špatnou náladu postaráno. Jelikož však veškeré zmíněné stavy mají negativní dopad na zdraví, nabízí se otázka, jak jim předcházet? Nemusíte si nutně kupovat léky, které vám zaženou onen stres a depresi. Můžete si pořídit potraviny proti depresi, které oživí váš jídelníček.

I když se to může jevit jako nesmyslné, opravdu existují potraviny proti depresi, respektive potraviny, které jsou způsobem, jak bojovat s úzkostí a depresí přírodní cestou. Obsahují totiž látky, které jsou pro tělo extrémně důležité a které negativním pocitům zabraňují.

Ryby patří do každého zdravého jídelníčku

Mezi potraviny proti depresím patří například ryby, které by se do jídelníčku měly zařazovat minimálně dvakrát do týdne. Ideální je loso nebo tuňák, což jsou druhy ryb, jež navíc obsahují i omega-3 mastné kyseliny. Tyto důležité látky si bohužel tělo neumí vyrobit samo, proto je nutné je do těla dodat.

Ryby jako takové do jídelníčku zkrátka patří. I z toho důvodu, že mohou zabránit vzniku deprese a úzkosti, jak již bylo nastíněno. Podle posledních výzkumů totiž mohou obsažené omega-3 mastné kysleiny zlepšovat funkci mozku a také mohou narušovat produkci hormonů, jež nemají zrovna pozitivní dopad na naši náladu.

Hlavně hodně barevné ovoce a zelenina

Obecně platí, že do zdravého jídelníčku patří ovoce a zelenina. Opět z toho důvodu, že obsahují tělu prospěšné a potřebné látky. Pokud se však chcete vyzbrojit potravinami proti depresi, vyplatí se vsadit na pestrobarevné druhy zmiňovaného ovoce a zeleniny. A sázejte taktéž na rozmanitost! Nesahejte jenom po jablcích nebo banánech, nebojte se tyto druhy střídat s exotickými alternativami, které taktéž přináší do těla potřebné a prospěšné látky.

I korýši patří do jídelníčku

Mezi potravinami proti depresi bychom našli také korýše. Patří sem nejen krevety, ale také krabi, humři nebo slávky či ústřice a podobné mořské plody. Obsahují především nepostradatelný zinek, který se většinou dodává do těla doplňky stravy. Zinek totiž tělo potřebuje, jelikož pozitivně působí na imunitní systém a taktéž na metabolismus člověka.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proti škodlivým látkám a pro hubnutí. Jak rajčata prospívají zdraví

Mandle proti únavě i pro zpomalení stárnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.