Proti škodlivým látkám a pro hubnutí. Jak rajčata prospívají zdraví

Mezi superpotravinami bychom našli nejen česnek nebo chilli papričky, ale také obyčejná/neobyčejná rajčata. Právě rajčata (samozřejmě vypěstovaná na naší zahrádce) jsou něčím, co by nemělo chybět v jídelníčku člověka, jelikož právě rajčata blahodárně působí na naše zdraví. Obsahují totiž hromadu vitaminů (například vitamin C pro imunitu nebo vitamin K pro zdraví našich kostí) a taktéž různé tělu prospěšné látky, díky kterým tělo funguje bezproblémově.

Prozraďme si však několik konkrétních účinků rajčat. Prozraďme si, jak konkrétně rajčata působí na naše zdraví a za čím vším stojí.

Rajčata jsou skvělým antioxidantem

Rajčata, která pravděpodobně nyní pěstujete na své zahrádce, jsou skvělým antioxidantem čili v jejich moci je zbavovat lidské tělo škodlivých látek. Jednou za pár měsíců každé lidské tělo potřebuje jakýsi detox a právě detox v podobě rajčat je bezesporu dobrou volbou. Rajčata umí tělo nejen skvěl vyčistit, ale také jsou pomocníky při řešení zdravotních problémů. Například umí eliminovat následky vysokého cholesterolu, umí regulovat hladinu krevního cukru a taktéž zvyšují zásaditost krve.

Rajčata pro dobrou náladu

Věděli jste, že když budete pravidelně konzumovat krásná červená rajčátka ze zahrádky, dojde ke zlepšení vaší nálady? Na to přišla nedávná studie, která prokázala, že rajčata umí zlepšovat náladu jak mužům, tak i ženám. Podle výzkumu za tím stojí látka zvaná tyramin, která se nachází jen v dostatečně zralých rajčatech.

V souvislosti s tím lze říct, že rajčata prospívají i duševnímu zdraví. Jsou to skvělí bojovníci v boji proti depresím, dokonce zbavují člověka nespavosti, kvůli které je jeho zdraví velmi křehké. Ať už vás ale trápí deprese nebo jiný psychický problém, rajčata by měla být vaším „denním chlebem“.

Proti zadržování vody v těle

Jak jinak ještě rajčata prospívají zdraví? Díky vysokému obsahu draslíku umí předcházet zadržování vody v těle. Navíc napomáhají ke správnému vylučování. Pokud tedy máte pocit, že jste zavodnění a že se ve vás drží voda, připravte si třeba rajčatový salát k večeři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.