Potraviny s proteinem: Co zařadit do jídelníčku?

Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem svalů a svalové hmoty. I proto na ně odborníci a nutriční specialisté kladou takový důraz. Podle nich by se bílkoviny měly nacházet prakticky v každém jídle dne. Nemusíte však nutně investovat do doplňků stravy, stačí do svého jídelníčku zařadit potraviny s proteinem z níže uvedeného seznamu. Právě u těchto potravin totiž bylo prokázáno, že obsahují obrovské množství potřebné látky.

Vajíčka nejen k snídani

Jednou z potravin, která se pyšní vysokým obsahem bílkovin, je vejce. Vajíčka si většinou dopřáváme k snídani, ale není podmínkou to, že se s nimi musí začínat nový den. Můžete si je nakrájet na chleba i na večeři nebo jimi oživte svůj polední oběd.

Kromě potřebných bílkovin obsahuje vejce také vitaminy, které se rozpouští v tucích, dále cenné minerály. Každý den si tak dopřejte jedno vajíčko, což je podle expertů ideální množství.

Quinoa jako superpotravina

Možná jste už slyšeli o potravině jménem Quinoa. Mluvíme o superpotravině, která je součástí zdravé výživy. Kromě toho, že obsahuje bílkoviny, se navíc pyšní i jinými živinami pro tělo nepostradatelnými. Quinoa je skutečně skvělou náhražkou masa – jeden hrnek této uvařené superpotraviny obsahuje stejné množství proteinů jako porce masa.

Po špenátu zesílil i Pepek Námořník

Mezi potraviny s proteinem patří i špenát, po kterém zesílil i Pepek Námořník, kterého děti naprosto milují. Kromě bílkovin obsahuje i hromadu vitaminu K a vitaminu A. A samozřejmě nepostrádá ani spoustu minerálů, bez nichž tělo nedokáže správně a bezproblémově fungovat.

Avokádo je nejen fotogenickou surovinou

Nesmíme zapomenout ani na hit posledních let, kterým je avokádo. Mluvíme o velice fotogenické superpotravině, která se pyšní rovnou několika gramy bílkovin. Navíc v sobě ukrývá i hromadu antioxidantů a zdravých nenasycených tuků.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si připravit plnohodnotné zdravé jídlo?

Jak na zdravý jídelníček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.