Konec problematické pleti! Tipy, jak se zbavit akné

Akné se řadí mezi nejčastější kožní onemocnění po celém světě. Postihuje až 85% dospívajících i některé dospělé. Existují ale přípravky, které s akné zatočí. Ovšem, u přípravků, jako je kyselina salicylová nebo benzoylperoxid, může dojít ještě k většímu podráždění kůže a začervenání. Navíc produkty s těmito látkami mohou být dražší. Jak se tedy akné zbavit?

Jestliže jste vyzkoušeli mnoho drahých, ale i levných kosmetických prostředků a žádný z nich neměl velký účinek, vyzkoušejte několik alternativních metod, které jsou účinné, nezruinují vaši peněženku a stojí za to vyzkoušet je.   

Co způsobuje akné

Akné se objeví, když se vaše póry na pokožce začnou ucpávat mazem a kožními buňkami. Pokud se pór ucpe, ucpe se v něm i mazová žláza, která může způsobit růst bakterií zvaných jako Propionibacterium acnes. Na tento fakt ovšem začnou reagovat bílé krvinky, což na pokožce vyústí v zánět. Jaké faktory mohou přispět k výskytu akné?

  • infekce
  • hormonální výkyvy
  • stresové situace
  • špatná strava
  • genetické predispozice

Jak se zbavit akné

Jablečný ocet

Jablečný ocet, nejen výborný na očistu střev a podporu imunity, ale také na akné. Vyrábí se z lisovaných jablek, které projdou fermentací. Podobně jako jiný ocet, je i ten jablečný známý pro své “dezinfekční” účinky. V jeho obsahu se skrývají organické kyseliny, které hubí bakterie vyskytující se v zanícených pórech.

A nejen to, dokáže i jizvy po akné stahovat k sobě. Mějte na paměti, že ocet nesmíte nanést na obličej v nezředěném stavu. Pro správnou aplikaci použijte jeden díl octu a tři díly vody. Na vyčištěnou pleť naneste pomocí vatového tamponku. Přibližně půl minuty nechte působit a opláchněte. Tento postup můžete použít i dvakrát denně.   

Skořice s medem

Skořice i med jsou po spojení skvělými bojovníky proti bakteriím a zánětu. Působí antibakteriálně a vaši pleť po pravidelném používání vyléčí od akné, rozzáří a zanechají ji hedvábně jemnou. Pro použití naneste na obličej masku, kterou vytvoříte z těchto dvou ingrediencí. Smíchejte dva díly medu a jeden díl skořice. Promíchejte a nechte působit patnáct minut. Poté masku řádně opláchněte z obličeje.      

Hydratace pomocí aloe vera

Krásná a velmi nenáročná rostlinka, která se řadí mezi sukulenty. Je známá pro své blahodárné účinky na vnitřní i vnější zdraví. Její listy v sobě ukrývají čirý gel hojně využívaný v krémech, mýdlech a jiné kosmetice. Pokud máte doma rostlinu aloe, máte doma zelené zlato. Čerstvý gel z listů může posloužit k léčbě odřenin, ekzémů, popálenin a pro mnoho jiných kožních onemocnění. 

Aloe vera obsahuje velmi vyhledávanou kyselinu salicylovou, která úspěšně bojuje s problematickým akné.

Jestliže i vám zdobí parapet aloe vera, ulomte kus listu a oškrábejte z něj dužinu pomocí kávové lžičky. Tento gel naneste ráno i večer na pleť jako tradiční krém. Vaše pleť bude hebká, bez zarudnutí a při pravidelném používání vás zbaví akné.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké kožní nemoci nás nejčastěji trápí? Naučte se je rozpoznat

Proč se vám dělají modřiny? Příčin může být vícero

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.