Rybí tuk pro zdraví očí i proti zánětům

Rybí tuk si většina lidí pamatuje z dětství. Rodiče nebo prarodiče nám ho dávali po lžičkách, doslova nás k tomu nutili, abychom měli pevné a zdravé kosti. Většina lidí si tak právě k rybímu oleji vypěstovala odpor. Je to však škoda, protože v dospělosti bychom rybí tuk měli konzumovat stejně jako v dětství. Jedná se totiž o bohatý zdroj omega-3 mastných kyselin, které tělo potřebuje ke svému správnému fungování, ale které si bohužel nedokáže vyrobit samo.

Je určen především pro ty, kteří postrádají ve svém jídelníčku tučné ryby, jež jsou taktéž zdrojem zmiňovaných omega-3 mastných kyselin. Co všechno nám přináší, proč ho konzumovat?

Rybí tuk pro zdraví očí

Umíte si představit, že byste se jednoho dne probudili a neviděli kolem sebe nic než černo? Bohužel bystrý zrak mnoho lidí postrádá, i proto bychom si ho měli vážit daleko víc než doposud. Zařaďte do svého jídelníčku rybí tuk, který prospěje vašemu zraku, který upevní zdraví vašich očí.

O pozitivním účinku rybího tuku na zdraví očí mluví nejedna zajímavá studie. Právě studie potvrzují i to, že díky tomuto doplňku stravy se výrazně snižuje riziko vzniku onemocnění očí. Navíc se člověk vyhne zhoršení zraku, k čemuž dochází v průběhu stárnutí.

Proti zánětům v těle

Záněty jsou něco, co je dnes zcela běžné. Je to přirozená reakce imunitního systému. Pokud však zánět přetrvává v těle člověka delší dobu, může napáchat neplechu. Například chronický zánět je často důvodem vzniku onemocnění, jako je obezita nebo deprese. Naštěstí rybí olej dokáže efektivně bojovat s projevy zánětů, které dokáže zmírnit. Navíc dokáže léčit onemocnění, která se s chronickým záněrem pojí.

Pro srdce i cévy

Věděli jste, že rybí tuk blahodárně působí i na naše srdce a cévy? Pokud se chcete vyhnout onemocněním srdce nebo ucpaným cévám, rybí tuk zařaďte na svůj jídelníček. Onemocnění srdce patří dlouhodobě k nejčastějším příčinám úmrtí, proto se vyplatí jakýmkoli způsobem snížit riziko vzniku tohoto problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.