4 škodlivé návyky, kterých byste se měli okamžitě vzdát

Existují činnosti, které opakujeme každý den, aniž bychom se zamysleli nad tím, jaký mají význam pro naše tělo. Zlozvyků je spousta a každý jistě alespoň nějaký má. Některé z nich jsou ale tak škodlivé, že mohou vést ke vzniku civilizačních chorob, a proto je vhodné je omezit. Jaké škodlivé návyky doslova ruinují naše zdraví?

Káva a cigareta ještě před snídaní

O tom, že kouření škodí zdraví, se dozvídáme ze studií denně a není to překvapením. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že jejich ranní rituál s kávou a cigaretou uvádí tělo do pěkného šoku. Pokud ještě před snídaní vypijete tento nápoj, prostředí ve vašem těle se stane extrémně kyselým. Správně by mělo být na hranici kyselosti a zásaditosti, ovšem v tomto případě zpomaluje lymfu, pozastavuje přirozené procesy a může vést až k úplné stagnaci. 

Horká koupel také patří mezi škodlivé návyky

Teplá voda příjemně uvolňuje svaly a dovoluje jim, aby se lépe regenerovaly. Co ovšem není zdravé, je horká vana nebo sprcha každý den. U mužů je jedním z hlavních viníků neplodnosti, zatěžuje kardiovaskulární systém a u žen způsobuje předčasný vznik vrásek a méně pružnou kůži. I když máte pocit, že v horké vaně zažíváte opravdový relax, vaše fyzická stránka může trpět. 

Uzeniny v jídelníčku

Strava by měla být především pestrá, abychom do těla dostali co nejvíce prospěšných látek. Uzeniny, které se na první pohled tváří jako obyčejné maso by ale do takového jídelníčku patřit neměly. Jsou totiž plné mnohdy nebezpečných konzervačních látek, barviv a aromat. Pro samotné tělo je mnohdy těžké je vstřebat.

Den ve stresu

Krátkodobý stres je prospěšný. Pomůže nám se rychleji rozhodovat a rozhoupat se k činu. Jakmile se ale v práci stresujete dlouhodobě, omezujete ostatní procesy v těle a zaděláváte si na některou z civilizačních chorob. Jakmile budete cítit napětí, úzkost, únavu a podobě negativní emoce, dejte si na chvíli pauzu. Práce vám neuteče a vy se budete cítit lépe. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Veganství: Prospívá nám nebo nás ruinuje?

Lze se vůbec zdravě opalovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.