Bylinky pro bystrý mozek. Udržujte ho v kondici

Mozek je jedním z nejdůležitějších a nejcennějších orgánů, proto bychom se dnes a denně měli snažit o to, abychom podpořili jeho zdraví, jeho kondici a fungování. Jenže jak podpořit mozek, který nevidíme, necítíme, mnohdy ani nevnímáme? Zeptali jsme se proto odborníků, kteří doporučili nejen čtení, jež prospívá mozku a paměti, ale také doporučili řadu bylinek, které mají na mozek pozitivní vliv. Jaké bylinky jsou dobré pro mozek?

Pokud je součástí vaší zahrady také bylinková zahrádka, nebude problém sehnat si bylinky pro bystrý mozek. Uvařte si z nich třeba čaj a podpořte tak činnost mozku a jeho celkovou kondici. Jaké konkrétní bylinky jsou pro mozek dobré?

Vranec pilovitý proti stařecké demenci

I když se vranec pilovitý v tradiční medicíně využívá už dlouhá léta, přesto se bylinka neřadí k nejznámějším u nás. V jihovýchodní Asii nebo v Indii byste se však s bylinkou setkali prakticky na každém rohu. Už od pradávna se využívá především k léčbě stařecké demence, která je důsledkem Alzheimerovy choroby. Kromě jiného umí bylinka zvýšit soustředění či celkově přispívá k lepšímu duševnímu výkonu.

Rozmarýn lékařský na zlepšení paměti

Máte pocit, že neustále něco zapomínáte nebo že toho je ve vaší hlavě až příliš mnoho? Zlepšete svou paměť díky rozmarýnu lékařskému, který je středomořskou bylinkou velice často pěstovanou v českých bylinkových zahrádkách. Kromě toho, že rozmarýn zlepšuje paměť, také stimuluje mozkovou činnost.

Bylinky pro bystrý mozek. Udržujte ho v kondici

Rozchodnice růžová pro lepší koncentraci

Dnes je velice důležité se koncentrovat. Zejména, pokud pracujete z domova a neustále je kolem vás mnoho věcí nutících vás k prokrastinaci. S lepší koncentrací vám může pomoct bylinka zvaná rozchodnice růžová, která se ve volné přírodě vyskytuje zejména v Asii. V medicíně se používá už od starověku. Kromě toho, že zlepší koncentraci, umí také posílit nervový systém a zlepšuje paměť.

Bakopa drobnolistá proti stresu a nesoustředěnosti

Zejména mezi studenty je velice oblíbená bylina zvaná bakopa drobnolistá, která zvyšuje soustředění. Je to takový přírodní prostředek, který si poradí s nesoustředěností a který zároveň uleví od stresu a celkového tělesného napětí. Bakopa kromě jiného bojuje efektivně i s únavou a díky ní mozek daleko lépe funguje.

Bylinky pro bystrý mozek. Udržujte ho v kondici

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Máte vysoký cholesterol? Vsaďte na bylinky, které s problémem zatočí

Bylinky proti stresu. Jaké zaručeně fungují?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.