Tipy, jak správně léčit zánět spojivek. Zatočte s bolestivým problémem

Zánět spojivek je sice stav, který po čase odezní (obvykle do dvou týdnů), ale dokáže pořádně potrápit. Příčinou může být jak bakteriální, tak virová infekce nebo alergická reakce. Onemocnění je doprovázeno nepříjemným svěděním, pálením nebo pocitem cizího tělesa v oku. Poradíme vám, jak si od tohoto nepříjemného stavu ulevit. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, jak léčit zánět spojivek.

Studený obklad jako první pomoc na zklidnění

Jak léčit zánět spojivek? První pomocí je studený obklad. Zánět spojivek může oko pořádně podráždit a mnohdy je i bolestivý. Abyste tyto příznaky zklidnily, použijte studený obklad. Namočte čistý hadřík do vody a vymačkejte z něj přebytečnou vodu. Položte jej na oko a nechte působit několik minut. Poté hadřík z oka sundejte a okamžitě si umyjte ruce.

Vlhký hadřík na odstranění zaschlého hnisu

Pokud máte zánět spojivek, můžete si všimnout silného hnisu, který vytéká z oka. Tento hnis rychle zasychá a podél víček tvoří jakousi krustu. Právě ta je příčinou toho, že hlavně po ránu vám dělá problém oko otevřít. K odstranění zaschlého hnisu použijte namočený čistý hadřík v teplé vodě.

Oční kapky pro odplavení alergenů

Podráždění a pálení mohou zklidnit mazací oční gely nebo oční kapky. Oční kapky navíc pomáhají i s jinými očními problémy, protože odplavují alergeny a ostatní dráždivé látky.

Léky od bolesti ulevují od bolesti

Také některé volně prodejné léky mohou pomoci minimalizovat symptomy zánětu spojivek, například ibuprofen pomůže od bolesti a zánětu.

Hlavně se nedotýkejte očí

Dotyk nebo tření očí může příznaky zánětu spojivek jedině zhoršit, čímž dojde k mnohem déle trvající infekci oka. Pokud se však nutně potřebujete oka dotknout, důkladně si myjte ruce před i po dotknutí. Abyste zabránili přenosu tohoto onemocnění na ostatní a také reinfekci, každý den používejte nové ručníky a často měňte povlečení. Nosíte kontaktní čočky? Během zánětu se jim vyhněte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tipy pro zdravé oči. Udržujte si bystrý zrak

Umývání rukou: Děláte to správně? Zjistěte to pomocí našeho návodu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.