Kvasinková infekce vás může opravdu potrápit. Zbavte se jí jednoduše

Střeva jsou džunglí pro různé mikroorganismy, které okem nemůžeme pozorovat. Ve zdravém těle žijí ve vzájemné harmonii a žádné z nich nejsou v převaze. Jakmile se ale začneme špatně stravovat, stresovat nebo jinak negativně ovlivníme životní styl, mohou se některé přemnožit a kvasinková infekce je na světě.

Kvasinková infekce = rozmnožení hub

Ve střevech s námi v přátelství žijí také kvasinky. Jakmile je ale v těle vhodná příležitost, přemnoží se a jako houba se šíří po celém těle, kde způsobují nemalé zdravotní obtíže. Narušují jak fyzické, tak psychické zdraví a dokud pacient nezakročí, šíří se stále dál a zhoršují celkový stav. 

Milují teplé, vlhké prostředí, kde se nachází dostatek cukru. Náchylná jsou na jejich přemnožení ale také střeva po užívání antibiotik. Při probíhající infekci si tak můžete všimnout ekzémů, zažívacích obtíží, svědění kůže, bolestí, lupů a mnoha dalších problémů. 

Když je na prevenci pozdě

Pokud se u vás již kvasinky přemnožily, musíte se opřít do pořádné diety. Ideálně do jídelníčku zařaďte potraviny, které tuto houbu odstraní. Jedná se o křen, cibuli nebo například česnek. Zařazení těchto potravin vám ale bez omezení cukru, mouky a škrobů nepomůže. Omezte příjem průmyslově zpracovaných potravin, snažte se vynechat slazené nápoje a raději konzumujte více zeleniny. Takovou dietu je třeba držet dlouhodobě, aby se střeva dala do pořádku. 

Možná se v prvních dnech budete cítit ospalí a bez energie, to je ovšem při ztrátě cukru normální. Dopřejte si větší odpočinek a více vody. 

Pozor na přenášení

Houba se bohužel dostává i z těla ven a šíří se, jak se jí zachce. Ubytuje se dočasně na vašem povlečení, ručníku, ale i rukou, pokud si je často nemyjete. Jestliže se jí chcete zbavit, budete muset častěji měnit všechny textilie, se kterými jste v kontaktu, více žehlit a na obličej používat speciální ručník. Jen díky tomu zamezíte nekontrolovatelnému šíření. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vaginální mykóza: Proč vzniká a jaké jsou její příznaky?

Jak se zbavit vaginální mykózy přírodní cestou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.