Zdravý životní styl: Co všechno obnáší a jak si ho osvojit?

Zdravý životní styl – téma, kterým se zabývá nejedna diskuze v televizi i na internetu. Pokud toužíte po pevnějším zdraví (a to jak psychickém, tak fyzickém), stojí změna životního stylu rozhodně za zvážení. Tato změna se možná může jevit jako velmi razantní, ale nakonec zjistíte, že se zase o tak zásadní změnu nejednalo. Co s sebou zdravý životní styl nese?

Stop cukrům a polotovarům

Předně je nutné zamyslet se nad svým stravováním. Málokterý člověk si uvědomuje, jaké věci během dne konzumuje a jak moc mu škodí. Vezměme si takové polotovary – asi jenom hrstka z nás četla složení mražené pizzy nebo polévkových směsí. Kdybychom však tak učinili, zjistili bychom, kolik soli se v polotovarech nachází.

Ovšem nejen sůl je naším nepřítelem. Také je zde cukr – rafinovaný, bílý zabiják štíhlé linie a pevného zdraví. Opět jen hrstka z nás ví, jak obrovská hromada cukru se v potravinách nachází. Je proto důležité snížit množství cukru v našem životě.

Nezapomínejte na snídani

Plete se ten, kdo tvrdí, že snídaně je nepotřebná. Snídaně je naopak základem našeho dne. Mluvíme o nejdůležitějším pokrmu, který si během dne můžeme dopřát. Pamatujme na staré známé přísloví říkající „Snídej sám, o oběd se poděl s přítelem, večeři dej nepříteli.

Stejně tak je důležité pamatovat na radu, kterou nám dávají odborníci na hubnutí a zdravý životní styl. Každé jídlo dne by mělo obsahovat bílkoviny. K snídani si tak v ideálním případě dopřejte vajíčka na různé způsoby. Pokud vám vajíčka zrovna „nevoní“, doporučujeme si v shakeru připravit proteinový nápoj ESN Designer Whey od e-shopu esnfitness.cz nabízející různé doplňky stravy nejen pro aktivní sportovce.

Hlavně hodně spěte

Mezi zásady zdravého životního stylu patří mimo jiné i dostatek spánku. Málo spí ten, kdo spaním netráví déle jak šest hodin. Plní energie budete, pakliže budete spát zhruba sedm, maximálně osm hodin. Déle ani ťuk – přespání se negativně podílí na našem zdraví.

Pokud chcete zlepšit svůj spánek, spěte v co nejvíce tmavé místnosti bez LED světel. Minimálně třicet minut před spánkem nesledujte mobilní telefon ani televizi čili anulujte modré světlo, které ponechává mozek v pohotovosti. Mějte v ložnici trochu chladno, vyhnete se tím podráždění způsobeném přetopenou místností.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Protein jako nepostradatelná látka v těle. Důležitý je zejména po tréninku

Posilování má kladný dopad na zdraví. Proč začít ještě dnes?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.