Zásadité prostředí v těle zabraňuje vzniku civilizačních chorob

Rakovina, deprese, hypertenze, diabetes mellitus. A mohli bychom pokračovat mnoha dalšími nemocemi, které bývají často označovány jako civilizační. Dáme vám praktické tipy, jak se postarat o to, aby se ve vašem těle netvořily. Je zapotřebí vytvořit takzvané zásadité prostředí v těle.

Ať žije blahobyt

Civilizační choroby se častěji vyskytují u populace, která žije v rozvinutých, bohatých zemích. Má se za to, že k jejich vzniku přispívá například konzumace průmyslově vyráběných potravin, nadměrná konzumace jídla obecně, tučná a přepálená jídla, příliš mnoho cukru v potravě, nebo nadměrný a dlouhodobý stres. Jako třešnička na dortu je toto všechno zaobaleno v těle, které trpí naprostým nedostatkem fyzického pohybu. Blahobyt má tedy i své stinné stránky. 

Čas na změnu

Čím dál tím většímu vzorku populace v rozvinutých zemích dochází, že je třeba něco změnit. Syndrom vyhoření, Alzheimerova choroba, chronický únavový syndrom a další řada nemocí jsou dostatečným varovným prstem, že s naší společností není něco v pořádku. Kromě toho, že lidé dávají v práci výpověď a snaží se najít místo, kde by se cítili spokojení, se stále více dbá na stravu. 

Volné radikály

Ke vzniku mnoha civilizačních chorob přispívají takzvané volné radikály, které dále poškozují buňky našeho organismu. K jejich vzniku přispívá nevhodný životní styl, prostředí, ve kterém žijeme, a především špatně nastavená strava. A zde je právě prostor pro změnu. 

Malá změna každý týden

Abyste pro své tělo udělali krok správným směrem a jasně se vymezili vůči chorobám, které nám hrozí, udělejte každý týden jednu malou změnu ve svém jídelníčku. Začněte obyčejnou mrkvovou šťávou, kdy si uděláte jedno deci denně. Šťáva vám kromě vitamínů do těla dodá také zásadité prostředí, které volné radikály přímo nesnášejí. Další týden přidejte do jídelníčku vodu s citrónem

Najděte si zásadotvorné potraviny a pevně je usaďte do svého jídelníčku. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potraviny pro imunitu: pomůže ovoce i růžičková kapusta

4 škodlivé návyky, kterých byste se měli okamžitě vzdát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.