Zdravá střeva pro správné trávení. Jak jim ulevit, pomoct a podpořit je?

Zdravá střeva – to je to, po čem řada lidí touží. A tomu se ostatně nemůžeme divit. Někteří z nás opravdu trpí zažívacími problémy nebo je sužují jiné trávicí potíže. Zdravá střeva jsou klíčem ke spokojenému životu, během kterého můžeme konzumovat prakticky vše. Nebo ne? Abychom našim střevům trochu ulevili, pomohli, případně je podpořili, vyplatí se dodržovat několik pravidel. Přece jen jsou zdravá střeva velice důležitá.

Jezte alespoň doporučovanou denní dávku vlákniny

Každý člověk by měl během dne sníst doporučené denní množství vitaminů a minerálů. Pro zdravá střeva je důležitá především vláknina, které bohužel často nejíme dostatek. Zejména lidé, kteří mají na svém talíři dnes a denně těstoviny nebo pečivo, se připravují o velkou spoustu potřebné vlákniny. Doplňte ji proto raději jinými produkty, jako například celistvé kusy zeleniny a ovoce, také volte spíše basmati rýži, nikoli klasickou bílou rýži, nebo volte kváskové, případně celozrnné pečivo, pokud už musí sídlit na vašem talíři.

Dostatečný pitný režim je základ

Také stojí za zmínku to, že by se mělo dostatečně pít. Pokud budete podceňovat dostatečnou hydrataci, střeva se nebudou nacházet zrovna v dobrém stavu. Samozřejmě pitným režimem myslíme pití obyčejné vody, nikoli pití alkoholu nebo bublinkových, sladkých limonád a šťáv, jež nejsou pro naše zdraví zrovna prospěšné.

Zdravá střeva pro správné trávení. Jak jim ulevit, pomoct a podpořit je?

Pohyb střevům prospívá

Každý lékař nebo odborník vám řekne, že pohyb ke zdravému životnímu stylu i ke zdravým střevům rozhodně patří. Nemusíte se však denně potit v posilovně, možností je například i obyčejná chůze. Zajděte si na procházku nebo jen běžte po schodech místo toho, abyste použili výtah. Případně nejezděte městskou hromadnou dopravou, ale raději volte kolo nebo případně opět pěší chůzi. Ta je ostatně označována za nejzdravější pohyb, věděli jste to?

Raději žádný stres

Určitě jste slyšeli o tom, že stres tělu i zdraví škodí. Proč tedy neustále vidět sklenici na půl prázdnou? Raději se na situaci snažte dívat z pozitivního hlediska, předejdete tím stresu, který nejen, že ubližuje střevům, ale také ničí zdraví nadledvinek nebo ničí vaši imunitu, kterou v dnešní době potřebujete mít pevnou jako rytířské brnění.

Tipy, jak podpořit imunitu, zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.