Proti zácpě i revmatismu. Jak celer pomáhá našemu zdraví?

To, že celer ulevuje od revmatismu nebo že snižuje vysoký krevní tlak, nejsou jediné důvody, proč celer konzumovat. Jak jinak ještě celer pomáhá našemu zdraví? Staří Egypťané ani zdaleka nevěděli o všech zdravotních účincích této zeleniny. Celer je bohatý zejména na vitamin A, ale také obsahuje vitamin B1. Ten se ukrývá především v jeho kořenech. Kromě vitaminu B1 a vitaminu A v něm najdeme také vitamin B2, B6 a také vitamin C prospívající naší imunitě. Z minerálů lze vypíchnout hořčík, vápník, také železo, fosfor nebo sodík. 

Ještě, než přejdeme k samotným účinkům plodiny jménem celer na zdraví, vypíchněme si způsoby jeho konzumace. Samozřejmě ho můžete konzumovat zasyrova nebo ho můžete přidat do vařených jídel. Hodí se především do salátů a také polévek. Vůbec se nebojte ho přidat do omáček. Je to jeden z mála druhů zeleniny, který tepelnou úpravou neztrácí prospěšné živiny. 

Úleva od zácpy a pomocník při detoxikaci

Celer je mimo jiné také účinným projímadlem. Pokud vás už nějakou dobu sužuje zácpa, celer je vaším nejlepším kamarádem. Nebo je snad zácpa vaším pravidelným problémem? Celer pak nesmí chybět na vaší jídelní tabuli. K zácpě tak nebude vůbec docházet. 

Jestliže jste se na jaro rozhodli pročistit svůj organismus pomocí takzvaného detoxu, na celer ani v tomto případě nezapomeňte. Není tajemstvím, že naše zažívání dostalo v posledních měsících zabrat. Abyste ulevili svému trávicímu traktu, detoxikace je rozhodně skvělé rozhodnutí. Když navíc zakomponujete do detoxikačního jídelníčku celer na x způsobů, dojde k perfektnímu pročištění trávicího traktu. Celer totiž obsahuje látky, které zbavují trávení všeho škodlivého. 

Už žádné lupy!

Trápí vás lupy ve vašich vlasech? Lupy nejsou ojedinělý problém, kterým by trpělo jen procento z nás. Je to naopak velice častý problém, který umí potrápit. Zejména pokud jste milovníkem černé, kterou rádi nosíte, chcete se lupů co nejrychleji zbavit. Zapomeňte však na nejrůznější olejíčky nebo šampony. To nejlepší, co můžete udělat, je začít s odvary z celeru. Tato doslova zázračná zelenina si totiž poradí i s tímto vlasovým problémem. Stačí, když si připravíte odvar z celeru, jenž není složitý. Zvládne ho každý, stačí celer jen pět minut povařit v litru vody. Vzniklý odvar vmasírujte do pokožky hlavy. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Játra – nejen významní nositelé železa

Avokádo: Proč ho zařadit do jídelníčku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.