Jak na zdravé vánoční cukroví? Mlsejte bez výčitek

Tradiční vánoční cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům a vánočním svátkům, do zdravého životního stylu a diety však nezapadají. Vánoční cukroví je plné rychlých cukrů a nezdravých tuků s minimálním množstvím živin, a to negativně ovlivní nastavenou dietu. Jak si užít Vánoce včetně cukroví a zůstat ve svém stravovacím režimu bez kilogramů navíc? Stačí vsadit na zdravé vánoční cukroví, které bude připomínat klasické, ale bude s daleko lepším složením.

Tipy na zdravé vánoční cukroví

Klasické nezdravé vánoční cukroví je složeno nejčastěji ze základního těsta, které se skládá z tuku, hladké mouky, moučkového cukru, vše často doplněné o vejce, mleté ořechy, kakao nebo kokos. Základ těsta tedy nejen obsahuje velké množství kalorií, ale také minimum živin, minerálů a vitamínů. Jak tedy udělat z nezdravého vánočního cukroví zdravé?

Místo mouky celozrnná

Klasická bílá mouka neobsahuje téměř žádné živiny, které by naše tělo využilo. Místo hladké mouky použijte celozrnnou nebo žitnou, které jsou bohaté na vitamíny a živiny a mají daleko lepší složení. Dalšími variantami jsou mouky kokosové, kukuřičné, namleté ovesné vločky nebo mouky rýžové.

Místo cukru med

Moučkový cukr obsahuje rychlé cukry s žádnými živinami, proto raději své cukroví oslaďte „zdravým cukrem“ v podobě medu, stévie nebo flavdrops (umělé sladidlo s téměř nulovým obsahem kalorií). Cukroví bude také sladké, ale kalorie se nevyšplhají vysoko.

Doplnit živiny

Přidejte so svého zdravého cukroví také nějaký zdroj bílkovin (například v podobě proteinového prášku), kvalitních tuků (v podobě ořechů – vlašských, mandlí a jiných) a zdravých sacharidů (v podobě sušeného ovoce), tím vším také doplníte minerály, vitamíny a stopové prvky.

A jaké druhy můžete vyzkoušet?

  • celozrnné vanilkové rohlíčky
  • raw vánoční cukroví
  • kokosové raffaelo
  • medové perníčky
  • ovesné sušenky
  • zázvorové sušenky
  • nepečené datlové kostky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kvalitní čokoláda pro zdraví. Proč si kousek sladkosti denně dopřávat?

Mandle proti únavě i pro zpomalení stárnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.