Babské rady na hemoroidy: Co dokáže zatočit s nepříjemným problémem?

Věřte tomu nebo ne, ale hemoroidy se vyskytují u více než padesáti procent lidí. Problémem je, že velká většina z nich ani neví, že nějaké hemoroidy má. Na druhou stranu existují lidé, kteří moc dobře vědí, že takové potíže mají a rozhodně by se jich rádi zbavili. Zkuste několik ověřených babských rad, které dokáží vždy pomoci. Jaké konkrétní babské rady na hemoroidy fungují?

Dva typy

O hemoroidech se mluví zřídka. Což je jistě škoda, protože se jedná o tolik rozšířené nepříjemnosti. Existují dva druhy. Mezi ně patří vnitřní hemoroidy, které se objevují v okolí konečníku a jsou také viditelné pouhým okem. S postupem času mohou i samy zmizet. Dalším typem jsou vnitřní hemoroidy, které se tvoří uvnitř konečníku a způsobují krvácení. Příčinou takových hemoroidů je dlouhodobá zácpa, nadváha, ale i používání laxativ či nedostatek pohybu. Hemoroidy postihují nejen muže, ale i ženy a klidně i děti.   

Aloe vera

Aloe vera by v žádné domácnosti nemělo chybět. Jedná se o všelék, který pomůže nejen na hemoroidy, ale i na popáleniny, akné, atopický ekzém, růžovku, na potíže s trávením a tak dále. Nejlepší bude, když budete pěstovat rostlinu. Jestliže rostlinu nemáte, můžete si v lékárně koupit 100% gel z aloe, ale pozor ať je gel bez jakéhokoliv přídavku.

Z uříznutého listu vymačkejte gel a naneste jej na vatovou tyčinku, poté čerstvý gel naneste na postižené místo. Tento postup opakujte třikrát denně. Jakmile se příznaky zlepší, opakujte pouze jednou denně nejlépe na noc. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Kde může pomoci aloe vera, a jaké jsou její výhody?

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek je silné koření, které se může užívat pouze v malém množství, takže vám postačí, když smícháte čtvrt malé kávové lžičky se sklenicí vody a před spaním ji vypijete. Více oříšku si určitě nedávejte. Pokud máte nižší tělesnou váhu, rozhodně množství snižte. 

Ledové kostky

Ledové kostky jsou dokonalé pro snížení otoku, potlačení svědění, omezení průtoku krve a bolesti. Nejlepší bude, když si budete konečník chladit pomocí kostky ledu. A vůbec nejideálnější bude, když si napustíte teplou vodu do vany a sednete si do ní. Poté střídavě s teplou vodou použijte led. Jedná se o jednoduchý, ale přitom efektivní způsob, který pomůže. 

Česnek

Stačí, když rozdrtíte česnek a smícháte ho s kokosovým olejem – vznikne vám hustá směs. Dále z této směsi vytvoříte malé čípky, které dáte zmrazit. Zmrzlý čípek vložíte do konečníku. Po rozpuštění může čípek pálit, ale celá oblast se znecitliví a po chvíli přestane pálit.    

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Medvědí česnek vám dodá vitamín C a ochrání vaše tělo

Vláknina

Nezapomeňte ani na kvalitní stravu. Omezte kouření, alkohol a tučná jídla. Nejvhodnější bude jíst syrové ovoce a zeleninu. Také celozrnné produkty, které společně změkčí stolici a zajistí pravidelné vyprazdňování. Jedná se o prevenci, která zabraňuje tvorbě hemoroidů. Také nezapomeňte na pravidelný pitný režim. Dopřejte si čistou vodu a bylinkové čaje.  

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Proč vznikají hemoroidy? A jak jim předcházet?

Jak odstranit bradavice? Pomohou rady našich babiček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.