Bylinky proti kouření: i ty pomohou při odvykání

Kouření je velká neřest, se kterou se lidé loučí velmi těžko. A pokud už se “dokopete” k tomu, že chcete přestat, jste opravdu dobří, a rozhodně to chce pevnou vůli. Pokud takovou vůli máte, jistě to dokážete. Navíc, když si do boje povoláte bylinky proti kouření.

Narovinu říkáme, že přestat s kouřením a nevrátit se k němu, je opravdu složité, ale pokud opravdu chcete a jste pevně rozhodnutí, jistě to dokážete! Věřte nebo ne, ale mnohdy nejsou třeba ani poradny či drahé preparáty z lékárny. Nekraťte si váš cenný život škodlivinami jako jsou cigarety, obsahují opravdu velké množství toxických látek, mezi které patří formaldehyd, kyanovodík, toluen a mnoho dalších škodlivin. Pokud jste pevně rozhodnuti, že přestanete s tímto zlozvykem, mohou vám pomoci i některé bylinky proti kouření. 

Puškvorec kořen

Jednou z nejúčinnější bylin proti kouření je puškvorec. Nikoli listy, ale kořen, který má hořkou chuť. A právě jeho hořká chuť způsobí změny ve vnímání chuti na cigarety. Stačí si nabrat půl lžičky kořene, a co nejdéle ho žvýkat. Látky obsažené v kořeni budou zároveň působit antidepresivně. 

Kozlík lékařský

Čaj z kozlíku lékařského má specifickou chuť, a když si při popíjení tohoto lektvaru zapálíte cigaretu, obojí dohromady způsobí nepříjemnou pachuť, aroma v ústech a ovlivní i chuťové receptory. Zároveň ale bude působit proti stresu. 

Lékořice lysá

Lékořicové pastilky, ale i tyčinky budou zdravou, chutnou a přírodní alternativou nikotinových žvýkaček. Jak jistě víte, nikotinové žvýkačky mají chránit před nezvladatelnou chutí po cigaretě. Dopřejte si přírodní lékořici, nikoliv bonbony, které jsou plné cukru. 

Kajenský pepř

Kajenský pepř si dopřejte při odvykání kouření co nejčastěji v jídle. Ať už v polévce či v jiném slaném jídle. Také můžete rozmíchat špetku pepře ve sklenici vody a vypít při nezvladatelných chutích po cigaretě. O několik minut později se dostaví znecitlivění sliznic, které sníží chuť na cigaretu.  

Zázvor

Při odvykání kouření se u mnohých lidí projeví potíže spojené s nevolností, nutkáním na zvracení, plynatostí a zácpou. Od těchto potíží vám může pomoci zázvor, který tlumí tyto nepříjemné pocity. Navíc podpoří pocení a tím pádem rychlejší detoxikaci organismu.  

Ženšen

Ženšen je dokonalým bojovníkem proti únavě, stresu, úzkosti a zároveň podpoří energii a pomůže při odvykání kouření. Místo zvyšování nikotinu se v těle zvýší produkce neurotransmiteru dopaminu, který podpoří příjemné pocity. 

FOTO: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Černý bez: Připravit si z něj lze hlavní jídlo i životabudič

Bylinka jménem kontryhel a její účinky na zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.