Radost zlepšuje zdravotní stav. Prosmějte se ke zdraví

Asi víte, jak příjemně vám je, když se smějete. Stačí se usmát. Zasmát se. Chichotat se. Řehtat se. Chlámat se. Válet se po zemi smíchem. A vaše imunita vám dokonale poděkuje. Radost se totiž pozitivně podepisuje na našem zdraví. Jak to udělat, když se zrovna kolem vás nenachází zdroj smíchu? 

Radost a zdraví – vědecky prokázáno

Vědci z americké Univerzity Loma Linda se rozhodli, že provedou experiment se smíchem. A to na konkrétní skupině osob, které trpí cukrovkou. Polovina pacientů se léčila klasickým způsobem, druhá polovina navíc denně absolvovala půlhodinový program, kdy se dívali na vystoupení svých oblíbených komiků. Výsledky? Měřené hodnoty byly lepší u pacientů, kteří měli možnost se z plna hrdla zasmát. Kardiolog z univerzity v Marylandu zase tvrdí, že smích dokáže působit jako prevence infarktu. 

Jak na to?

Nechceme vás přímo navádět, ale zdroj upřímného smíchu získáte například tak, že se rozhodnete s partnerem na sebe provádět nevinné žertíky. Tu se vylekáte při příchodu domů, jindy zase namalujete druhému vousy fixem. Zdroj upřímného smíchu je o to lepší, že takto dopřejete radost i své drahé polovičce, která bude mít příště možnost vám to oplatit. Tak co, jdete do toho?

Ověřená klasika

Není vaše drahá polovička příliš nakloněná myšlence na nezbedné lumpárny? Nevadí. Usaďte se pohodlně k monitoru a na vašem oblíbeném kanálu s videi si pusťte obsah komiků, které zbožňujete. Dejte si staré mistry českého humoru v podání Oldřicha Kaisera nebo Jiřího Lábuse, nebo se podívejte na aktuální novinky, které natáčí populární ostravský umělec Štěpán Kozub. Máte v plánu se zasmát tak, až se budete za břicho popadat? Zadejte do prohlížeče videí „funny animals“ a těšte se na obsah, který se vám zobrazí. 

Smíchem se tak nejen uvolníte, zbavíte se stresu, ale také si dopřejete léčebnou kúru. Tak šup šup, jde přeci o zdraví. Jakou legrácku si dáte dnes? 

Foto: Pixabay

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tipy, jak na jarní detox. Ulevte svému tělu

Zásadité prostředí v těle zabraňuje vzniku civilizačních chorob

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.