Máte vysoký cholesterol? Vsaďte na bylinky, které s problémem zatočí

Vysoká hladina cholesterolu trápí značnou část populace, není to dáno jen tím, že bychom nezdravě žili, ale také tím, že sklon k této nemoci můžeme zdědit po svých předcích. Nejdůležitější je prevence. Pokud již užíváte nějaké léky, můžete pomoci snížení cholesterolu také pomocí bylinek. Bylinky na cholesterol totiž fungují také jako prevence. Které to umí?

  • Smetanka lékařská
  • Rozrazil lékařský
  • Kotvičník zemní
  • Pýr plazivý

Smetánka lékařská

Ač se tak nezdá, tak pampeliška, jak se smetánce lidově říká, má mnoho pozitivních účinků na naše tělo. Každý rok na ni nadáváme, protože nám posévá zahrady žlutým kvítím, nicméně její účinky na lidské neduhy jsou nepopíratelné. Využívá se zejména kořen této rostliny. Jestliže chcete snížit hladinou cholesterolu, uvařte si ze sušeného kořene čaj. Kromě cholesterolu pomůže také vyčistit střeva.

Rozrazil lékařský

Tato krásná bylinka se nejčastěji objevuje ve směsích. Má blahodárný vliv jak na snížení hladiny zlého cholesterolu, tak také společně s dalšími bylinkami pomáhá zlepšit paměť. Použití je jednoduché v podobě čaje. Koupit řezanou nať můžete také v lékárně.

Kotvičník zemní

Tato bylinka nepomáhá jen při léčbě vysoké hladiny cholesterolu, ale také při mnoha jiných neduhách. Má pozitivní účinek na celé naše tělo, kromě zmíněného cholesterolu také pozitivně ovlivňuje:

  • Hladinu hormonů
  • Hladinu krevního tlaku

Jedinou nevýhodou je, že by tuto bylinku neměly konzumovat děti a osoby do 18 let věku. Kotvičník si můžete koupit ve formě řezané natě. Přidává se i do doplňků stravy ve formě tobolek.

Pýr plazivý

I když je pýr vysoká tráva, její účinky pomáhají snížit hladinu cholesterolu. Kromě toho také kořen a nať pomáhá vyčistit močový systém včetně ledvin. Jako u většiny bylinek, se pozitivní účinky neprojeví hned. V tomto smyslu je potřeba dobré vůle a trpělivosti. Bylinky je důležité užívat pravidelně a dlouhodobě.

Pýr plazivý si můžete nasušit, poté zalít vodou a přivést k varu. Nemusíte se hned vydat na pole hledat tuhle trávu, sušený a drcený kořen lze koupit v lékárně. Než si pořídíte nějaké tabletky, je vhodné vyzkoušet bylinky, jsou opravdu všemocné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bylinky pro bystrý mozek. Udržujte ho v kondici

Bylinky proti stresu. Jaké zaručeně fungují?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.