Bylinky na klidné nervy. Pomůže nejen meduňka

Žijeme ve velmi vypjaté době a mnohdy nás večer popadají nejrůznější černé myšlenky a nemůžeme spát. Spánek je velmi důležitý pro dobré fungování těla i mysli přes den. Nenechte se proto vykolejit problémy, které vás mohou potrápit. Bylinky vám se zdravým a kvalitním spánkem mohou pomoci – některé bylinky jsou totiž na klidné nervy. A které můžete využít?

  • Mučenka
  • Mateřídouška
  • Meduňka

Když vás trápí úzkost, čaj z mučenky vám pomůže

Mučenka je název pro nejrůznější druhy této rostliny. Jedná se byliny, které jsou většinou popínavé, nebo rostou také v keřích. Možná jste nevěděli, že např. mučenka jedlá je tzv. maracuja a jako ovoce se pěstuje zejména v Americe a jiných teplomilných státech. U nás mučenku lze zakoupit také ve formě sekané natě, případně bylinných kapek. Tato bylinka vám dopřeje hluboký a klidný spánek. Nevýhodou je, že mučenka není vhodná pro děti.

Mateřídouška povznese náladu

Pod názvem mateřídouška známe dětský časopis, ale jde také o bylinku, která je hojně využívána při problémech s náladou a roztěkaným životem. Celkově vás uklidní a dopřeje vám dobrou náladu. Lze ji zakoupit v lékárnách nebo v obchodech s bylinkami a čaji. Můžete ji mít ve formě oleje nebo natě. Kromě čaje, který si můžete dopřávat každý den, je vhodné mateřídouškový olej přidat třeba do koupele.

Meduňka lékařská s citronovou vůní

Tuto bylinku nemusíte ani kupovat, najdete ji téměř na každé zahrádce. V létě ji určitě znáte z nejrůznějších míchaných nápojů nebo se pro oživení přidává i do samotné vody. Její účinky jsou všestranné a unikátní. Jednak navozuje dobrou náladu, ale také přispívá k celkové pohodě. Kromě toho působí jako analgetikum při bolestech.

Pro ty, kteří mají trávicí obtíže, pomáhá také při těch tím, že podporuje vylučování žluči. Meduňka vyrovnává hladiny krevního tlaku, ale také pomáhá při těhotenských nevolnostech. Pokud tedy trpíte tím, že každé ráno zvracíte, vyzkoušejte ji, i z tohoto důvodu poté budete mít lepší náladu.

Pozitivní nálada je zejména v této době velmi důležitá, podívejte se ve vašem městě po nějakém obchodě s bylinkami a dopřejte, alespoň teď, přírodní produkty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

3 bylinky na spaní, které zabírají lépe než prášky z lékárny

Bylinky pro bystrý mozek. Udržujte ho v kondici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.