Jděte hubnutí naproti s přírodními spalovači tuku

Toužíte po štíhlejší postavě a máte v plánu pustit se do dodržování zásad zdravé výživy. Když přidáte trochu aktivního pohybu a špetku přírodních spalovačů tuku, uvidíte, že změny na sebe nenechají dlouho čekat. Otázkou zůstává, jaké potraviny či nápoje patří do skupiny „spalovači tuku“.

Zelený čaj

Kvalitní zelený čaj obsahuje mnoho prospěšných látek a má lehce povzbuzující účinky. Zpravidla je vhodný i pro lidi, jejichž zažívání hůře reaguje na kávu. Pravidelné pití zeleného čaje dokáže zpomalit ukládání tuků a z dlouhodobého hlediska napomáhá snižovat hladinu nežádoucího cholesterolu. Kromě toho obsahuje celou řadu antioxidantů, které chrání buňky před oxidativním stresem, což je viník stárnutí. 

Káva

To, že si káva zasloužila své místo mezi přírodními spalovači tuků snad nikoho nepřekvapí. Je to dáno vysokým obsahem kofeinu, který má přirozené povzbuzující účinky. Tím můžete zlepšit své výkony během tréninků, takže spálíte více kalorií. Stimulační účinky zároveň znamenají i výkonnější využívání energie a tedy spalování tuků v klidu. Pozor si však dejte na maximální dávku kofeinu za den. 

Skořice

Vůně skořice patří k podzimu a zimnímu období, což má dobrý důvod. Obsahuje totiž látky, jejichž působení v těle napomáhá zvyšovat výrobu tělesného tepla. Tento proces spotřebovává energii, takže skořice dokáže rozproudit krev, zahřát a k tomu ještě pro všechny tyto procesy ubere něco z tukových zásob. Má také pozitivní účinky na trávení. 

Zázvor

Aromatický zázvorový kořen obsahuje poměrně silné sloučeniny. Ty mají štiplavě pálivou chuť a dokážou zahřát. Pořádný zázvorový čaj navíc stimuluje hubnutí díky vlivu na metabolismus. Aby toho nebylo málo, doporučuje se užívání zázvoru jako prevence před nachlazením i jinými nemocemi. Velmi se tak hodí do podzimních a zimních měsíců a to i ve chvílích, kdy hubnout nutně nepotřebujete. 

Citrusy

Po ránu si dopřejte teplou vodu s citronem pro příjemné nastartování trávení a tím i spalování tuků. Z citrusů se do diety určitě hodí také grapefruity. Obsahují totiž látku zvanou synefrin, která dokáže ovlivnit spalování tuků. Konkrétně tato látka se často prodává v čisté formě v kategorii spalovačů tuků, tak proč nesáhnout rovnou po grapefruitu a doplnit jí v přírodní podobě ještě s bonusem v podobě štědré porce vitamínu C?

Samo to nepůjde

Výše uvedení spalovači tuku mohou pomoci urychlit hubnutí, ale sami o sobě většinou nestačí. Pro efektivní a zdravou ztrátu přebytečných tukových zásob je potřeba zkombinovat zdravé cvičení a vyvážený jídelníček. Touto strategií dosáhnete nejlepších výsledků, které je možné ještě zvýraznit právě spalovači. Nezapomínejte, že zdravé hubnutí je během na dlouhou trať a raději vynechte nejrůznější zkratky v podobě striktních diet, protože ty nic dobrého nepřináší.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Káva a její vliv na zdraví člověka

Proti škodlivým látkám a pro hubnutí. Jak rajčata prospívají zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.