Co způsobuje migrénu? Zjistěte původ nepříjemné bolesti

Pokud trpíte častými migrénami, jistě víte, jak je tato skutečnost nepříjemná. Migréna je nepříjemný stav, při kterém člověk trpí nesnesitelnou bolestí hlavy, kterou často provází nevolnost, ale i zvracení a citlivost na každé světlo. Taková migréna bohužel může trvat hodiny, ale i dny. Migrény jsou u každého člověka jiné, a říká se, že ženy trpí migrénami častěji než muži. Je to způsobeno především hormonami ovlivňující měsíční cyklus. Jaké jsou nejčastější důvody migrény, co způsobuje migrénu?

Co způsobuje migrénu? Nejčastější spouštěči

Jestliže patříte mezi lidi, kteří pravidelně trpí migrénami a vyhledávají různé informace, které by prozradily důvody migrén, jste na správné adrese. Níže jsme pro vás připravili nejčastější spouštěče. Snižte jejich frekvenci, pomocí tohoto seznamu. 

Stres

Stres patří mezi rizikové faktory ovlivňující celkové zdraví. Způsobuje napětí mezi svaly a rameny, což přispívá k bolestem hlavy. Říká se, že vše začíná ve svalech. Pokud cítíte bolest v ramenních a krčních svalech, mozek vysílá signály, které se projevují právě bolestí hlavy. Tudíž stres patří mezi nejčastější spouštěče migrény.  

Dieta

Věděli jste, že hlad může vyvolat migrénu? A naopak některé potraviny mohou vyvolat migrénu také? U každého je to jiné. Nekdo může pociťovat migrénu z jedné potraviny, jako je avokádo, ořechy, čokoláda, jiní zase mohou reagovat na potraviny s velkým obsahem dusitanů, dusičnanů, glutamátů, jako jsou párky, šunky, salámy, ale i paštiky a další jídlo. To jsou nejvíce problematické potraviny, které mohou spouštět migrénové stavy. 

Alkohol

Dalším ovlivňujícím faktorem je alkohol. Ten je příčinou klastrových bolestí hlavy. U některých lidí postačí, když vypijí skleničku červeného vína. U jiných lidí je to mnohem více alkoholu. Spouštěčem nemusí být pouze červené víno, ale i jiný alkohol. Ovšem, tento fakt není podložený studiemi, jedná se pouze o ohlasy lidí, kteří tento fakt spozorovali. Migrénu může způsobovat alkohol či jiná složka v alkoholu. 

Hormony

Jak jsme již výše zmínili, ženy pociťují migrény mnohem častěji než muži. Je to způsobeno převážně hormonem zvaným estrogen. U mladších žen se vyskytují migrény z důvodu menstruace, kdy nastává opravdu velký výkyv hormonů. A také ženy v menopauze mohou pociťovat silné migrény. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Je to migréna nebo ne? Poznejte ji díky typickým symptomům

Jak předejít migréně, která trápí ženy především v období menstruace?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.