Datle a zdraví: Jak pomáhají při sportu, učení a s trávením?

Příroda dobře ví, co dělá

Jak spolu souvisí datle a zdraví? Mnohem více, než byste si mysleli. Když si tuto dobrotu dáte do kabelky nebo batohu místo sladkostí, udělali jste ten nejlepší krok k dobrému zdraví. Sušené datle totiž obsahují vysoký obsah vitamínů A a B, ale také potřebné živiny, mezi které se řadí měď, draslík a železo. Hledáte zdroj energie, co vás nenechá na holičkách při sportu i při učení? Datle jsou ideální společník.

Když je třeba zapnout mozek

Čeká vás důležitý den v práci? Nebo se chystáte na pracovní pohovor? Spolehněte se na sušené datle. Zdraví upevňující plodina vám dodá navíc vitamín B5 a příliv energie, která podpoří soustředění a skvělý výsledek vašeho snažení. Ne nadarmo jsou datle označovány za plodinu studentů. Ti si datle oblíbili především pro dny, kdy mají před sebou náročné zkouškové období. Na energetické nápoje plné škodlivin zapomeňte, místo nich si dejte právě datle.

Sport bez vyčerpání

Čeká vás sportovní zátěž a nepřejete si, abyste se po ní cítili jako rozbití? V tom případě jistě oceníte rychlý přísun přírodního cukru, taurin i kofein, které vás rychle postaví zpět na nohy. Myslíte si, že právě popisujeme „energeťák“? Ani omylem! Železo, měď, nebo třeba vápník si do těla dodáte pomocí této obyčejné sladké plodiny. Sportujete? Přibalte si s sebou datle. A zdraví vám poděkuje!

Mlsání bez výčitek

Honí vás mlsná? Máte děti, které by si s radostí daly palačinky nebo lívance? Mějte v rukávu sladkou a zdravou alternativu v podání sirupu. Datle a zdraví si nejlépe potykají, když připravíte palačinky bez tuku a z celozrnné mouky. Poté už jen stačí dobrotu ozdobit lžičkou sirupu z datlí, a jedinečný zážitek pro mlsaly je na světě. Rázem jste vytvořili zdravou svačinku pro sebe i pro děti.

Lepší spánek? Samozřejmě

Trápí vás dlouhé noci, kdy se nemůžete pořádně vyspat? I zde vám datle pomohou. Dokáží pomoci i s lepším usínáním, obsahují totiž aminokyselinu zvanou tryptofan. Ta se dokáže proměnit na antioxidační hormon, který nám pomáhá v usnutí. Ještě přemýšlíte, zda jsou datle zdravé? Toto je jasný důkaz o tom, že nám pomohou v mnoha oblastech našeho života.

Trávení bude jako v bavlnce

Přejete si další důkaz o příznivých účincích tohoto ovoce? Možná i vy znáte někoho, kdo má potíže s trávením. Datle dokáží přinést tělu harmonii v podobě pravidelného vyprazdňování, nebo pomáhají ve střevech u celiaků. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou tak datle skutečným kouzelníkem, co se týče trávení. Umí posunovat obsah střev a přispět k léčbě hemoroidů, mimo jiné snižují i riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Ještě jednu skvělou vlastnost mají datle – hubnutí je díky nim mnohem snazší.

Už se také těšíte, až si do batohu nebo kabelky dáte místo nezdravé potraviny sušené datle?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zázračné meruňky: zdraví ve znamení oranžové

Kokos a jeho benefity pro naše tělo i zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.