Jak poznat depresi? 8 + 1 alarmujících příznaků

Stránka Power Of Positivity nedávno zveřejnila příznaky, jak poznat depresi.

Výkyvy nálad

Většina lidí si deprese spojuje s pocitem smutku a beznaděje. To ale nemusí být jediný projev. Časté jsou pak například pocity proměnlivých nálad, nebo pouhé podráždění a nevrlost. 

Poruchy spánkového režimu

Deprese se mnohdy vyznačuje velmi narušeným spánkovým režimem. Člověk spí buď příliš mnoho, nebo zase naopak příliš málo. Hladiny hormonů jsou v nerovnováze, což často vede k poruchám spánkového režimu. 

Tělesné nepohodlí

Deprese s sebou přináší také nepohodlí v oblasti fyzična. Napětí, které člověk pociťuje, se promítá do svalového systému a vede k bolestem těla či hlavy, které na rozdíl od běžných symptomů chřipky nemizí. Lidé, kteří trpí depresí, často uvádějí, že jsou velmi unavení, podobně jako po cvičení, ale přitom byl jejich den klidný. 

S energií na nule

Jak poznat depresi? Další příznak deprese – naprostá únava. Pocit slabosti, pocit vyčerpání, málo fyzické energie. I to je projev deprese. 

Pocit bezmoci

Všichni máme slabé chvilky. Pokud ale trpíte depresemi, obviňujete se také z věcí, které nemůžete nijak ovlivnit. Když si uvědomíte, že je to i váš případ, je na čase vyhledat odbornou pomoc. 

Problém se soustředit

Máte potíže s koncentrací? Je vaše jednání zmatené? Příčinou je možná deprese, která dokáže změnit rovnováhu chemických látek v mozku. Vaše schopnost soustředit se je najednou ovlivněna. 

Chování zcela bez ohledu na ostatní

Vidíte ve svém okolí někoho, kdo se chová naprosto bezohledně? Možná tento člověk trpí neléčenou depresí a nevidí žádné světlo na konci tunelu. 

Samota, jedině samota

Lidé, kteří trpí depresemi, ztrácejí potřebu sociálního kontaktu. Mají pocit, že by se nejraději uzavřeli do místnosti, kde budou zcela sami, bez vnějších vlivů.

Ještě existuje jeden příznak deprese, který jsme nezmínili. A to je naprostá ztráta zájmu a nadšení. To, z čeho jste dříve měli radost, vás najednou již vůbec nezajímá. 

MOHLO BY ZAJÍMAT

3 tipy, jak na depresi. Nedovolte, aby vás ovládla

Podzimní deprese: Jak se jí vyhnout?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.