Nejšílenější diety, kterými si zruinujete zdraví

Řada žen, které chtěly co nejrychleji zhubnout, vyzkoušely nejšílenější diety místo toho, aby vsadily na starou známou klasiku v podobě krabičkové diety nebo zdravého stravování a dostatečného množství pohybu. Jenže šílené diety jim spíše zruinovaly jejich zdraví. Přece jenom mluvíme o naprostých extrémech, které vydrží držet opravdu člověk té nejpevnější vůle.

Než však zmíníme některé z nejšílenějších diet, pamatujte na jedno – po každé takové dietě následuje jojo efekt, který s sebou přinese daleko více kilogramů, než kolik jste předtím shodili. Zkuste to proto s osvědčenými metodami, které sice přinesou výsledky možná o pár týdnů později, za to budou výsledky stálé.

Dieta pocházející rovnou z ráje

Jednou dietou z kategorie „nejšílenější diety“ je dieta z ráje, která se zaměřuje na anulování chutě na sladké. Nemyslete si, že je ošálení vaší mslné tak jednoduché. Abyste toho docílili, musíte denně vypít sklenici extra panenského oleje, případně sklenici cukrové vody. Tato sklenice dodá tělu až 400 kalorií a povede ke snížení chuti obecně na jídlo, což logicky povede i ke snížení hmotnosti.

Přežvykovací dieta je také extrémem

Mezi nejšílenější diety patří i takzvaná přežvykovací dieta, která spočívá v tom, že každé sousto musíte alespoň dvaatřicetkrát přežvýkat. Sousto vám posléze musí sklouznout do krku naprosto hladce. Jestliže ho snadno nepolknete, je třeba ho vyplyvnout, protože vám zkrátka není souzené. Přesně na tomto principu přežvykovací dieta funguje.

Dieta založená na pojídání kyslíku

Kyslíková dieta je další položkou na našem seznamu nejšílenějších diet. Mluvíme zde o dietě založené na jednoduchém principu, a sice na pojídání kyslíku. Kyslík je přece to jediné, co k životu potřebujeme, ne? Škoda jen, že účinky této diety nemůže nikdo potvrdit. Tento typ diety totiž zatím nikdo nepřežil.

Dieta založená na dlouhém spánku

Když spíte, tak nejíte – to je logické. A právě na této fungující rovnici je spánková nebo také spací dieta založena. A i když funguje, je to zároveň synonymum pro nezdravý přístup k hubnutí.

Ovocná dieta patří taky mezi nejšílenější diety

Zapomenout nemůžeme ani na ovocnou dietu, která se zakládá na tom, že váš jídelníček je tvořen především ovocem (to musí tvořit až 75% vaší celé stravy). Mluvíme však o stravování, které sice tělu přinese potřebné vitaminy, ale které způsobí zdravotní problémy související s nedostatkem bílkovin nebo vápníku či železa.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jděte hubnutí naproti s přírodními spalovači tuku

Proti škodlivým látkám a pro hubnutí. Jak rajčata prospívají zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.