Jak se zbavit rýmy: Vyzrajte na ni bez zbytečné chemie

Rýma – nachlazení, které je více než otravné. Kdo by měl rád zarudlé a svědivé oči, bolest hlavy a mluvení přes nos? Říká se, že rýma trvá pět dní. Ta neléčená zase sedm dní. Zda rýmu chytnete či nikoliv, hraje roli především stres a oslabení organismu. Pokud přece jen takové nepříjemné nachlazení chytíte, vyzkoušejte několik ověřených postupů, které nestojí skoro nic, jsou účinné, a navíc přírodní. Takže jak se zbavit rýmy bez zbytečné chemie?     

Nepříjemná pára se stane příjemnou

Na pomoc od nepříjemné rýmy vám přijde vhod obyčejný kastrol s horkou vodou. V kastrolu zahřejte vodu a dejte do něj mátové nebo rýmovníkové listy. Pokud tuto možnost nemáte, do kastrolu umístěte několik kapek tea tree oilu či eukalyptu. Nyní přehoďte přes hlavu ručník, aby pára neutíkala bokem a nahněte se nad kastrol – pozor na opaření! Tyto možnosti vás jistě během chvíle zbaví uspaného nosu. Učiňte tak nejlépe před spaním.  

Cibule jako superpotravina

Někdo cibuli miluje, jiní zase cibuli nesnáší kvůli její vůni. Ale věděli jste, že cibule je dobrá i v boji proti rýmě? Její éterické oleje a bohatá vůně uleví od ucpaného nosu, a navíc bude působit dezinfekčně na vaši sliznici. Stačí, když čerstvě nasekanou cibuli postavíte hned vedle lůžka. A pokud máte i kašel, udělejte si z cibule sirup. Jde o jeden z nejúčinnějších přírodních sirupů. Jednoduše nakrájejte cibuli a zasypte ji cukrem nebo zalijte medem. Tuto hotovou směs dejte přes noc do ledničky a další den třikrát denně užívejte. Tento sirup připravujte každý den čerstvý. Jelikož sirup působí jako čistič hlenů, zbaví vás i zadní rýmy.   

Tekutiny v různé formě

Odpovědí na otázku „jak se zbavit rýmy“ jsou odpovědí také tekutiny. Doplňujte tekutiny průběžně celý den. Rýma odvádí z těla tekutiny a pokud jich nemáte dostatek, léčení nachlazení bude trvat delší čas. Doporučujeme pít obyčejnou vodu, která hydratuje, bylinkové čaje, především šalvěj a heřmánek a také si uvařte vývar, dodá vašemu tělu potřebné živiny a uvolní nos. Utnout růst bacilů můžete také pomocí silné česnečky.  

Výplachy se solí

Stejně jako napařování, pomůže i výplach nosu. Tento způsob léčení rýmy je mnohými přímo nesnášen, ale pokud se to naučíte, věřte, že budete s výsledky spokojeni. K tomuto způsobu se používají speciální výplachové konvičky, do kterých nalijete co nejteplejší vodu a sůl. Provádějte výplach tak, že zacpete jednu nosní dírku, nahnete se na stranu a do druhé vtáhnete tekutinu. A poté i druhou nosní dírku. Mimo toho, že zahubíte viry, navíc zvlhčíte sliznici. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se zbavit vaginální mykózy přírodní cestou

Zatočte se suchým kašlem jednou provždy. Co na kašel funguje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.