Posilování má kladný dopad na zdraví. Proč začít ještě dnes?

Toužíte po pevném zdraví, které bude odolávat nejedné nemoci a nachlazení? Pak musíte zapracovat nejen na svém jídelníčku, ale především musíte zapracovat na své postavě. Ve zdravém těle totiž sídlí zdravý duch – to je známé pořekadlo, na kterém zkrátka něco je, nemyslíte? Kromě zařazení zdravých potravin do jídelníčku je vhodné zakomponovat do svého denního harmonogramu také cvičení, respektive posilování. Bylo prokázané, že právě posilování má kladný dopad na zdraví.  

Pro silnější kosti 

Možná si říkáte, že není možné, aby mělo posilování vliv na zdraví. Přece jenom se po posilovacích cvicích maximálně budují svaly, ale tělo je spíše namožené a unavené. Jenže ve skutečnosti posilování jako takové podporuje kosti, které se stávají silnějšími a odolnějšími.  

Na posilování vedoucí k silnějším kostem bychom neměli zapomínat hlavně ve chvíli, kdy nejsme zrovna nejmladší. S postupujícím věkem totiž kosti začínají řídnout, čímž se zvyšuje riziko toho, že dojde k úrazu. Pokud však vydržíte posilovat alespoň šestnáct týdnů, hustota a síla kostí se bude rovnat té z mládí.  

Pro zdravější srdce 

Sice se při cvičení a posilování mírně zrychluje tep, ovšem to neznamená, že tím srdce trpí. V tomto případě je posilování dobrou činností, která prospívá našemu srdíčku. Bylo prokázané vědci z nejmenované univerzity, že lidé, kteří posilují alespoň po dobu dvou měsíců, mají nejen nižší krevní tlak, ale také se jim snižuje riziko vzniku mrtvice.  

Riziko vzniku mrtvice je nižší až o čtyřicet procent, riziko srdečního záchvatu pak o patnáct procent. A to je skvělé, nemyslíte? 

Aby šla vaše píle v posilovně také vidět zvenčí, nejen zevnitř, zařaďte do svého jídelníčku doplňky stravy ESN. Nabídka zahrnuje nejen proteinoví nápoje, jako je ESN Designer Whey Protein, ale také řadu vitaminů a živin, bez kterých nemůže tělo normálně fungovat.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jděte hubnutí naproti s přírodními spalovači tuku

Na jaře potřebuje tělo restart. Čím ho potěšit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.