Nedostatek bílkovin: Problém, který trápí možná i vás. Jak ho rozpoznat?

Nedostatek bílkovin – to je problém, který sužuje nejednoho člověka. A divit se tomu ostatně nemůžeme. Řada lidí se nedívá na složení pokrmů, které konzumuje. Většinou pojídáme daleko více soli a cukru než tělu prospěšných bílkovin. A to není tak těžké je doplňovat v potřebném množství.

Domníváte se, že nedostatkem bílkovin trpíte? Potvrdí vám to typické symptomy poukazující na tento problém. Co konkrétně ukazuje na potíž jménem „nedostatek bílkovin“?

Zadržujete vodu

Jedním z viditelných problémů, který nastává v okamžiku, kdy máte nedostatek bílkovin, je zadržování vody. Poznáte to nejen nateklejším obličejem, ale především oteklýma nohama nebo oteklými kotníky.

Špatné hojení ran

Bílkoviny jsou základním kamenem nejen svalů a svalové hmoty, ale také kloubů či šlach. Podílí se na správném fungování lidského těla, mají vliv především na dobré hojení ran. Pokud nedostatkem proteinů trpíte, začnou se vám hůře hojit i drobná poranění. Nedochází k tak dobré regeneraci, k jaké by docházet mělo.

TIP REDAKCE: Proteiny jsou nedílnou součástí regenerace. Více se o tom dočtete zde.

Bolest svalů

Jak již bylo zmíněno, bílkoviny jsou základním kamenem svalů a svalové hmoty. Při nedostatku proteinů se dostaví bolesti svalů a kloubů, navíc pěkná porce únavy. Jelikož bez proteinů se tělo nemůže správně regenerovat, nejsou dostatečně regenerovány ani svaly jako takové. V tomto okamžiku je zapotřebí navýšit příjem pro tělo nezbytných a nepostradatelných látek.

Jak dodat bílkoviny do těla?

Naštěstí doplnit bílkoviny zpět do těla není nic těžkého. Stačí vsadit na potraviny, které jsou na proteiny bohaté. Další možností je zařadit do svého jídelníčku proteinové nápoje z e-shopu Glamurfit.cz, jako je třeba Whey Protein Women’s Diamond – Chocolate.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potraviny s proteinem: Co zařadit do jídelníčku?

Jak si připravit plnohodnotné zdravé jídlo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.