4 důvody, proč doplňovat kolagen

Proč doplňovat kolagen? Ptají se především ženy po třicítce. Právě ty začínají na svém obličeji počítat vrásky a právě ony začínají vnímat, jak se pružnost pokožky pomalu vytrácí. A právě to jsou hlavní důvody, proč kolagen doplňovat. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina totiž stojí za mladistvým vzhledem. Bohužel se s přibývajícími léty z těla postupně vytrácí.

Pro zdravé klouby

Mylně si myslíme, že kolagen však podporuje jenom naši pokožku a navrací jí mladistvý vzhled. Bílkovina, která se velmi často považuje za elixír mládí, také stojí za zdravými klouby a svaly. Z kolagenu se totiž skládá více jak třicet procent bílkovin v našem těle, doplňovat ho je proto nadmíru důležité, pokud se chcete cítit i po fyzické stránce jako pětadvacátník.

Především sportovci, kteří svá kolena a klouby namáhají prakticky denně, nesmí na doplňování kolagenu zapomínat. Nemluvíme jenom o bílkovině pro ženy, jež se chtějí cítit věčně mladé a chtějí také tak vypadat.

Pro kvalitnější spánek

Zásadou zdravého životního stylu je především kvalitní spánek. Pokud je spánek dostatečně kvalitní, nejen, že je zdraví pevné, ale také jsme více efektivní, produktivnější a máme lepší náladu. Spánek zkrátka k životu potřebujeme, proto ho zkvalitněte s pomocí kolagenu.

Nedávné vědecké studie prokázaly, že doplňování kolagenu stojí za lepší kvalitou našeho spánku. Kolagen dokonce stačí doplňovat s pomocí horkého kvalitního vývaru, který na noc výtečně zasytí.

Pro rychlejší hojení

Ve vodě nerozpustná bílkovina stojí mimo jiné i za rychlejším hojením. Pokud patříte do kategorie nešiků, kteří si prakticky denně něco udělají, kolagen bude vaším nejlepším přítelem. Mluvíme totiž o základní stavební složce pokožky. Pokud bude v těle chybět, nebude docházet k tak svižnému hojení ran, jak byste možná čekali.

Pro lepší trávení

Čtvrtým důvodem, proč doplňovat kolagen po úderu třicátého roku života, je lepší trávení. Každý člověk ví, jak nepříjemné jsou bolesti břicha či zácpa. Kolagen může být prevencí těchto zdravotních problémů, navíc může žaludek uklidnit a společně s ním i celý trávicí trakt.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak zlepšit spánek ve 4 bodech

Jaké kožní nemoci nás nejčastěji trápí? Naučte se je rozpoznat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.