Příčiny zánětu močového měchýře. Co za problémem stojí nejčastěji?

Zánět močového měchýře – zdravotní problém, který je velice bolestivý. Pokud jste v minulosti trpěli touto nemocí, víte, jak moc nepříjemná může být. Abyste se vyvarovali pocitu pálení a řezání při čůrání, také kalné moči s kapkami krve či bolestí v podbříšku, pojďte společně s námi zjistit, jaké jsou příčiny zánětu močového měchýře. Když budete znát původ onemocnění, hravě mu budete předcházet.

Úvodem je třeba ještě konstatovat, že ženy trpí zánětem močového měchýře více než pánové. Důvodem toho je rozestavění močového měchýře a intimních partií. Pánové pak nemocí trpí hlavně po šedesátém roce života, kdy je vylučování častější.

Za nemocí stojí nejčastěji bakterie

Za zhruba osmdesáti až devadesáti procenty onemocnění stojí bakterie zvaná Escherichia coli. Paradoxně mluvíme o bakterii, která je součástí přirozené mikroflóry člověka. Normálně umí být člověku ku prospěchu, ale někdy je spíše na škodu. Na škodu umí být v okamžiku, kdy se dostane do močového ústrojí a z důvodu nedostatečného pitného režimu v něm také zůstává a postupně se rozmnožuje.

Mezi příčiny zánětu močového měchýře patří i problémy s prostatou nebo hormonální změny

Bylo by však nefér obviňovat z onemocnění jenom zmiňovanou bakterii. Na vině může být v některých případech i potíž s prostatou, dále hormonální změny, jako je těhotenství nebo menstruace či menopauza, také cukrovka. Také za zánětem močového měchýře může stát genitální opar, močové kameny nebo kvasinkové infekce či kapavka.

Na vině může být i stres nebo špatná hygiena

Za zmínku stojí také rizikové faktory, respektive věci, kterým se raději vyvarujte, aby k bolestivému onemocnění nedošlo. Například nepodceňujte správnou hygienu, vyhýbejte se stresu nebo nechráněnému pohlavnímu styku. Také si dejte pozor na poranění močové trubice nebo noste vhodné spodní prádlo. Nevhodné jsou především umělé materiály.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rybí tuk pro zdraví očí i proti zánětům

Babské rady na zánět šlach. Ulevte si konečně od bolesti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.