Protein jako nepostradatelná látka v těle. Důležitý je zejména po tréninku

Bílkoviny nebo také proteiny – důležitá látka, bez které se tělo neobejde. Mluvíme o základním stavebním kameni svalů a svalové hmoty, jenž se však nachází i v jiných částech těla. Stojí za řadou funkcí a doplňovat ho musíme nejen po tréninku. Jenže jak důležitý protein do těla dodat? 

Možností, jak dodat proteiny tělu, je vícero. Většina lidí sází na klasické potraviny, které se pyšní vyšším obsahem bílkovin. Jenže pravdou je, že mnohdy nesníme takové množství potravin, abychom doplnili potřebné množství proteinů. Proto je dobré vsadit na doplňky stravy od společnosti ESN Fitness.  

Jsou libo proteinové nápoje? 

Další možností, jak dodat do těla potřebné bílkoviny, je popíjení proteinových nápojů, jako je ESN Designer Whey. Tyto doplňky stravy mají většinou zcela přírodní složení, tudíž se jejich konzumace nemusíte obávat. Nahradí plnohodnotnou snídani nebo svačinu, pokud si nestíháte připravit vajíčka nebo jiný druh zdravého jídla.  

Nejlepší volbou jsou syrovátkové proteiny, které zajišťují optimální aminokyselinové spektrum. Pokud trénujete nebo pravidelně cvičíte, je vhodné nápoj konzumovat ihned po tréninku, abyste tím podpořili růst svalů.  

Proteiny jako zdroj regenerace 

Většina lidí má za to, že bílkoviny jsou zde jenom pro budování svalů a svalové hmoty. Jenže to samozřejmě není pravda. Bílkoviny jsou mimo jiné i zdrojem regenerace, na kterou řada sportovců zapomíná. Při nedostatečné regeneraci však dochází ke zvýšení rizika úrazů nebo může dojít k zastavení růstu svalové hmoty.  

Nezapomeňte, že proteiny jsou kromě jiného efektivními spalovači tuků, působí i na elasticitu pleti a najdeme je i v kloubech a svalech. Mají tedy samá pozitiva a byla by škoda, kdyby z nich tělo netěžilo, nemyslíte? 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potraviny s proteinem: Co zařadit do jídelníčku?

Na jaře potřebuje tělo restart. Čím ho potěšit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.