Superpotravina jménem chlorella: Plná živin i tělu prospěšných účinků

Proč zařadit do svého jídelníčku superpotraviny? Z jednoho prostého důvodu – obsahují daleko více tělu prospěšných látek než jakékoli jiné potraviny na trhu. Jednou z těchto „super jídel“ je také chlorella – sladkovodní řasa, která vás svými zdraví prospěšnými účinky naprosto odzbrojí. Nevěříte?

Chlorella jako zdroj tělu prospěšných živin

Není tajemstvím, že lidské tělo ke svému bezproblémovému a a správnému fungování potřebuje tělu prospěšné živiny. Do této skupiny patří vitaminy i minerály, jež je třeba doplňovat do těla potravinami či doplňky stravy. Chlorella je veganským zdrojem železa i vitamínu B12, dále v sobě ukrývá aminokyseliny nebo velkou spoustu tělu potřebné vlákniny. Také je zdrojem unikátního růstového faktoru.

Podle vědců, kteří zkoumají sladkovodní řasu, je chlorella zdrojem proteinů. Její složení je totiž z více jak padesáti procent jenom o bílkovinách. A bílkoviny, ty jsou základní stavební složkou svalů a svalové hmoty. Také je součástí mnoha lidskýkch funkcí.

Pro silný imunitní systém i tělo bez těžkých kovů

Každé lidské tělo je jiné, proto u každého se můžou účinky chlorelly projevovat trochu jinak. Obecně by však měla sloužit jako podpora imunitního systému, což se v současné době koronavirové hodí. Také by měla dopomáhat k čistému tělu – zbavuje tělo těžkých kovů, které se v lidském organismu mohou usazovat. A v neposlední řadě napomáhá ke snížení špatného cholesterolu a efektivně odbourává tuky.

TIP REDAKCE: Více o účincích sladkovodní řasy se dozvíte v článku „Patří chlorella mezi nejúčinnější doplňky stravy?

Chlorella jako doplněk stravy

Štítíte se sladkovodní řasy už jenom při představě, že byste ji museli konzumovat k obědu nebo k večeři? Jednou z možností, jak ji konzumovat, je jako doplněk stravy. Na e-shopu Glamurfit.cz totiž naleznete produkt Chlorellax Detox 500mg, který v sobě ukrývá veškeré složky superpotraviny. Je to zkrátka sladkovodní řasa v kapslích. Vyzkoušíte?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Avokádo: Proč ho zařadit do jídelníčku?

Borůvky nejsou jen do knedlíků. Posilují imunitu a zpomalují stárnutí mozku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.